Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Historia i Kultura / 100. rocznica odzyskania niepodległości / 2. Bieg Niepodległości w Mielcu [101 zdjęć na 101. rocznicę odzyskania wolności]

2. Bieg Niepodległości w Mielcu [101 zdjęć na 101. rocznicę odzyskania wolności]

11 listopada 2019 r. Z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i przypadającym w tym dniu Narodowym Święcie Niepodległości po raz drugi w Mielcu odbył się Bieg Niepodległości. Patronat honorowy nad biegiem objęli Prezydent Miasta Mielec Jacek Wiśniewski oraz Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak. Organizatorami wydarzenia było Studio Wizualne Damian Gąsiewski oraz Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Mielec. Patronat nad biegiem objęły również Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu, a uczestnicy mogli liczyć na profesjonalny elektroniczny pomiar czasu.

Start i meta biegu znajdowała się na mieleckich Bulwarach Gryfitów Mieleckich. Trasa biegu liczyła 10 km. Dla ok. 200 uczestników zostały przygotowane atrakcyjne pakiety startowe, flagi i okolicznościowa oprawa. Na mecie każdy, kto ukończy bieg, otrzymał wyjątkowy medal, przygotowany specjalnie na tą okazję.

I miejsce wśród kobiet  zajęła Paulina Buziak-Śmiatacz z Mielca (LKS Stal Mielec) z czasem 0:43:05.7, II miejsce Kinga Walania-Bronhard z Głogowa Małopolskiego (TKKF Sokół/Perfect Runner Team)  z czasem 0:43:57.9; III miejsce Klaudia Podraza z Dębicy (Pędzące Ślimaki) z czasem 0:44:49.2.

I Miejsce wśród mężczyzn zajął Jacek Żądło z Mielca (Perfect Runner Team) z czasem 0:37:35.0, II miejsce Wojciech Skruch z Ryglic (KU AZS UJ) z czasem 0:38:10.4, III Miejsce Artur Maziarz z Mielca (Run For Fun) z czasem 0:40:03.9.