Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / 30 na godzinę – ulga dla mieszkańców ulicy Sobieskiego

30 na godzinę – ulga dla mieszkańców ulicy Sobieskiego

Nareszcie dzięki petycji mieszkańców oraz przychylności prezydenta Mielca i Rady Osiedla Kilińskiego w Mielcu poprawi się bezpieczeństwo na ulicy Sobieskiego i Kwiatowej. Na ulicy Sobieskiego został już zamontowany znak ograniczenia prędkości do 30 km na godzinę na odcinku od skrzyżowania z ulicą Kwiatową do skrzyżowania z ulicą Legionów. Natomiast przy wyjeździe z ulicy Kwiatowej w Sobieskiego zostanie ustawiony znak STOP. Także i skwer przy ul. Sobieskiego, gdzie znajduje się plac zabaw dla dzieci ma być objęty częstszym patrolowaniem przez Straż Miejską. W miarę możliwości budżetowych miasta teren ten może zostać objęty monitoringiem. Na przyszły rok są nowe pomysły upiększenia tego miejsca.

Dzięki tym działaniom zmniejszy się trochę uciążliwość komunikacyjna, w tym hałas i zapylenie w godzinach szczytu. Należałoby rozważyć dalsze działania poprawiające komfort zamieszkania i bezpieczeństwo drogowe także mieszkańców innych ulic tej części Starówki. Szczególnie uciążliwe są korki uliczne w popołudniowych godzinach szczytu na ul. Legionów, zwłaszcza, że podczas tzw. rewitalizacji w 2010-2011 r. wycięto na tej ulicy od Rynku do Dworku Oborskich wszystkie drzewa, które zatrzymywały nieco hałasu i spalin, a podczas upałów dawały trochę cienia. Zieleń na ulicę Legionów w taki czy inny sposób powinna jak najszybciej wrócić.

Włodzimierz Gąsiewski

Sprawdź również

Ruszyły zapisy na 4. Zimowy Triathlon w Galerii Navigator

Zapraszamy na 4. Zimowy Triathlon w Galerii Navigator, który odbędzie się 24 stycznia 2021 roku. …