Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Najnowsze wiadomości / 36-latek podejrzany o przestępstwa korupcyjne trafił do aresztu

36-latek podejrzany o przestępstwa korupcyjne trafił do aresztu

29.03.2022. Mieleccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zatrzymali kilkanaście osób do sprawy dotyczącej przestępczości korupcyjnej i narkotykowej. Wobec jednego z zatrzymanych, 36-letniego mężczyzny, Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu zastosował środek zapobiegawczy w postaci dwumiesięcznego aresztu. W tej sprawie Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu prowadzi śledztwo.

Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą mieleckiej komendy ustalili i zatrzymali kilkanaście osób do śledztwa dotyczącego wręczania i przyjmowania korzyści majątkowych w zakresie wykonywania badań diagnostycznych pojazdów. W toku czynności, na terenie powiatu mieleckiego i tarnobrzeskiego, zatrzymano łącznie 11 osób, z czego 6 osób do korupcyjnego wątku śledztwa, a 5 pozostałych powiązanych z przestępczością narkotykową.

Podczas czynności realizowanych w ubiegłym tygodniu, funkcjonariusze zabezpieczyli dowody popełnienia przestępstw związanych z korupcją, w tym dokumenty, zapisy monitoringu oraz dane teleinformatyczne. Zabezpieczono także środki odurzające – około 50 gram marihuany.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu, trwają dalsze czynności.

Inf. i fot.: https://podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-mielec/wydarzenia/109086,36-latek-podejrzany-o-przestepstwa-korupcyjne-trafil-do-aresztu.html

Sprawdź również

Interpelacja w sprawie horrendalnie wysokich cen nawozów sztucznych w Polsce

Interpelacja 38741 Mielec, 30 stycznia 2023 roku Krystyna Skowrońska Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pan …