Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Bez kategorii / VIII Spotkanie Lotniczych Pokoleń – Mielec 2018 w jubileuszowym roku 80-lecia przemysłu lotniczego w Mielcu

VIII Spotkanie Lotniczych Pokoleń – Mielec 2018 w jubileuszowym roku 80-lecia przemysłu lotniczego w Mielcu

Spotkania Lotniczych Pokoleń to cykliczna impreza, która od ośmiu lat na trwałe wpisała się do kalendarza najważniejszych wydarzeń promocyjnych i lotniczych w Mielcu. Pierwsze historyczne spotkanie sympatyków lotnictwa odbyło się w 2011 roku w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. M. Karłowicza w Mielcu. Tegoroczne spotkanie będzie wyjątkowe, przypada bowiem w czasie, gdy świętujemy 100-lecie niepodległości i polskiego lotnictwa oraz wyjątkową rocznicę 80-lecie przemysłu lotniczego w Mielcu, – miasta w którym lotnicze tradycje są głęboko zakorzenione od ponad 80 lat.
     Wydarzenie spełnia ważną rolę jako promocja lotniczych tradycji  Mielca i regionu oraz  rozwoju mieleckiego lotnictwa, a także  służy integracji pokoleniowej środowiska lotniczego w Mielcu.  Idea organizowania spotkań lotniczych łączy w sobie chęć i zapał do integrowania mieszkańców naszej małej ojczyzny, a tym samym pielęgnowania wśród nich wiedzy i pamięci o wspaniałej tradycji lotniczej, która w Mielcu i regionie ma szczególnie długą i piękną historię.

Finałowa Gala Spotkania Lotniczych Pokoleń odbędzie się w tym roku w dniu 31 sierpnia 2018 roku o godz. 17.00 w Sali Kinowej  Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu.

Spotkanie, będące niejako kontynuacją Gali zorganizowanej przez PZL Mielec – A Sikorsky Aircraft Company w dniu 27 lipca br. na Zamku w Baranowie, organizowane jest przez Klub Miłośników Lotnictwa działający w strukturach Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Prof. Władysława Szafera w Mielcu, we współpracy ze: Stowarzyszeniem Promocji Polskiego Lotnictwa PROMLOT, Stowarzyszeniem Inżynierów i Mechaników Polskich przy PZL Mielec i Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Mieleckiego.

Z wielkim uznaniem podkreślić należy wsparcie finansowe organizacji imprezy ze strony darczyńców, zarówno przedstawicieli biznesu lotniczego, takich jak m.in. PZL Mielec – A Sikorsky Aircraft Company, Eurotech, STAMET, STALMET  jak i firm pozalotniczych, jak m.in. KIRCHHOFF Polska Sp.  z o.o., INTOP Tarnobrzeg oraz innych instytucji, jak ARP S.A.,  MARR S.A., a także ze strony  miejskiego i powiatowego samorządu regionu mieleckiego.

Tegorocznej imprezie finałowej towarzyszyć będą wystawy tematyczne: lotnicza oraz filatelistyczna Polskie skrzydła” w Samorządowym Centrum Kultury.

Wpisuje się ona w tegoroczną sekwencję wydarzeń promocyjnych: IV Podkarpackich  Pokazów Lotniczych, które miały miejsce na lotnisku w Mielcu w dniu 28 lipca 2018 roku  oraz  Dni Mielca, które w tym roku obchodzone będą w dniach 1-2 września.

Program Gali VIII Spotkania Lotniczych Pokoleń – Mielec 2018 obejmuje: projekcję filmów jubileuszowych nt. historii lotnictwa mieleckiego i jego tradycji, prezentacje tematyczne nt. dzisiejszego rozwoju i perspektyw produkcji lotniczej i technologii lotnictwa mieleckiego, honorowe odznaczenie statuetką  DEDAL oraz przyznanie nagród finalistom konkursów lotniczych. Interesująco zapowiada się także część artystyczna imprezy.

Oczekiwany jest udział około 400 osób Mielca oraz gości z kraju i z zagranicy – przedstawicieli lotniczych pokoleń, zarówno tych, którzy przez ostatnie dziesięciolecia pracowali w mieleckim przemyśle lotniczym, ich rodzin, a także tych, którzy aktualnie pracują w różnych zakładach lotniczych na terenie Mielca i okolic. Wśród zaproszonych gości są parlamentarzyści, przedstawiciele wojewódzkich, powiatowych i miejskich władz samorządowych, a także przedstawiciele biznesu i instytucji działających w Mielcu, Rzeszowie, Tarnobrzegu, Stalowej Woli,  Warszawie.


Prezes Klubu Miłośników Lotnictwa TMZM w Mielcu

 

 

Sprawdź również

Komunikat prasowy dotyczący wniosków ws. zmian w składzie zarządu województwa podkarpackiego

Rzeszów 21.09.2020  Zapewnienie stabilnego i działającego w pełnym zaufaniu zarządzania województwem podkarpackim jest podstawowym zadaniem …