Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / AWP poleca / Bieszczady bez granic, czyli uczta muzyczna w Mielcu

Bieszczady bez granic, czyli uczta muzyczna w Mielcu

Mielecka publiczność miała okazję uczestniczyć w koncercie, którego wykonawcami byli uczestnicy XVIII Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic”. Młodym pianistom towarzyszyła znakomita Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej pod kierunkiem Bogdana Olędzkiego.

Trwa XVIII edycja Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic” (MFP). Konkurs adresowany do młodych pianistów, który rozpoczął się w Sanoku 4 lutego potrwa do 12 lutego. MFP to jeden z największych projektów edukacyjno-społecznych w Euroregionie Karpat, stąd Sanok okrzyknięto Zimową Stolicą Pianistyki. W konkursie, warsztatach i koncertach towarzyszących co roku bierze udział ok. 500 uczestników z kilkunastu krajów Europy. Jeden z koncertów MFM „Bieszczady bez granic” odbywa się od wielu lat w Mielcu. Od lat Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu uczestniczy w projekcie, goszcząc znakomitych artystów MFP. W tym roku obok młodych, utalentowanych pianistów w mieleckim koncercie wystąpiła także Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej.

Kameraliści mają na swoim koncie występy z wybitnymi dyrygentami i solistami, budując od lat swoją wysoką renomę w Polsce i za granicą. Zespół otrzymał nominację do nagrody Fryderyk 2013, a płyta z dziełami Krzysztofa Pendereckiego uhonorowana została nagrodą Grammy (2013). OKFN wystąpiła w Tokyo Opera City Concert Hall w Japonii, w Seoul Arts Center w Korei Płd. W sezonie 2021/2022 zespół świętował jubileusz 20 lat swej działalności.

Podczas mieleckiego koncertu publiczność miała okazję wysłuchać utworów Chopina, Bacha, Mozarta i Wileńskiego. Utwory fortepianowe wykonali: Haadi Abboudi (Polska), Miłosz Zybek (Polska), Yang Zhang (Chiny), Maurycy Czarnecki (Polska); Michał Lewkowski (Polska), Jilin Chen (Chiny/Polska), Mikołaj Seroka (Polska), Solomiia Salamaniuk (Ukraina).

Koncert, którego organizatorem był Dom Kultury SCK, odbył się 8 lutego w Sali widowiskowej Domu Kultury SCK.

Małgorzata Rojkowicz

p r o m o c j a :

Włodek Gąsiewski, Krystyna Gargas-Gąsiewska „Bieszczadzkie szlaki ikon – droga do Łopienki” wydanie drugie 2022

Ikony na I Komunię św., chrzest, ślub, urodziny, imieniny i inne okazje

Sprawdź również

Spektakl „Zgrywusy”

Spektakl „Zgrywusy” w wykonaniu aktorów młodzieżowego Teatru „Magia” dobrze wypadł na scenie Domu Kultury SCK. …