Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Anka ze świata „Magii”

Anka ze świata „Magii”

Teatr „Magia”, działający w Domu Kultury SCK, zapowiada kolejną premierę. Tym razem instruktorka i reżyserka Jadwiga Klaus i jej młodzi aktorzy zaprezentują spektakl „Ania, nie Andziula”, a spektakl będzie prezentowany w ramach obchodów 70-lecia działalności Domu Kultury w Mielcu. 

Inspiracją obecnej propozycji teatru – spektaklu „Anka nie Andziula” – jest powieść Lucy Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza” oraz film „Anna”. Ponadgodzinny spektakl przeniesie odbiorców w czasy Ani z Zielonego Wzgórza (lata 70. i 80. XIX wieku), nie zabraknie też nawiązania do współczesności.

W przedstawieniu weźmie udział młodzież mieleckich szkół podstawowych i średnich,a ciekawostką będzie uczestnictwo w spektaklu młodego ucznia z Włoch, który od roku przebywa i uczy się w naszym mieście. W spektaklu zobaczymy: Amelię Bizoń, Alicję Drop, Nadię Gembal, Antka Hyjka, Natalię Kwiatkowską, Wojciecha Mroczki, Giovanniego Lambertucci, Jaśminę Michałowską, Michała Puzio, Marlenę Szelest, Maję Smyklę, Nadię Strokoń, Igora Tobiasza, Lenę Wojdę,Weronikę Wójcik.

Teatr „Magia”od 11 lat prowadzi edukacje teatralną w Domu Kultury SCK w Mielcu.W tym czasie wystawił m. in.: „Piotrusia Pana”, „Księcia i żebraka”, „Szeherezadę”, „Konika Garbuska”, „Calineczkę”,„Krowę w kosmosie”. W czasie pandemii teatr nie mógł się zaprezentować na scenie, ale przygotował bajkę „Sara”, która została sfilmowana i była dostępna na kanale YouTube SCK.W ubiegłym roku teatr zaprezentował sztukę „Planeta GNU” inspirowaną scenariuszem Umberto Eco. Tematem spektaklu była, jakże ważna obecnie, sprawa zanieczyszczenia środowiska na naszej planecie.

Premiera sztuki „Anka, nie Andziula” odbędzie się 3 czerwca o godz.16. „Magia” zagra także dwa spektakle dla szkół 6 czerwca o godz.9 i 11. Bilety na spektakl dla szkół można już rezerwować w kasie kina „Galaktyka” (kasa czynna w dni robocze od godz. 12.00, w soboty i niedziele- godzinę przed seansem, w środy- kasa nieczynna).

Bilety wstępu – 15 zł.

Małgorzata Rojkowicz

p r o m o c j a :

„O kwadroludkach i pikselikach wierszo-bajki dla młodszych i starszych dzieci”

Sprawdź również

Są pieniądze na izbę pamięci

Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim pozyskał 1,6 mln zł na przebudowę budynku byłej rzeźni w …