Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Region / Gospodarka i ekonomia / Aktywne kobiety w gminie Radomyśl Wielki

Aktywne kobiety w gminie Radomyśl Wielki

Aktywne kobiety w gminie Radomyśl Wielki

 

Podsumowanie działań kolejnego projektu „Czas na aktywność w gminie Radomyśl Wielki” odbyło się w piątek, 19 września, o godz. 14 w bardzo miłej atmosferze w Sali narad GOPS.

Projekt „Czas na aktywność w gminie Radomyśl Wielki” współfinansowanym przez Unię Europejską udział bierze 25 pań nieaktywnych zawodowo. Projekt składa się z 2 modułów. Pierwszy moduł jest skierowany do osób mających trudności opiekuńczo-wychowawcze. Obejmuje on możliwość skorzystania z treningu motywacyjnego „Moje Mocne Strony”, a także z pomocy asystenta rodzinnego, indywidualnego poradnictwa prawnego, szkoły dla rodziców z elementami gospodarowania budżetem domowym oraz z zajęć pt. animator lokalny. Natomiast drugi moduł jest dla osób pomiędzy 15 a 30 rokiem życia i ukierunkowany jest na podnoszenia kwalifikacji zawodowych przez odbycie staży. W ramach tego modułu odbyły  są także spotkania z brokerem edukacyjnym oraz uczestniczki wzięły udział w treningu motywacyjnym „Moje mocne strony".

Tegoroczny projekt przewidywał w ramach programu aktywności lokalnej wcześniej wspomniane zajęcia z animatorem lokalnym. W ramach tych zajęć 6 uczestniczek projektu poznawały historię gminy Radomyśl Wielki, zajęcia te prowadziła Pani Maria Przybyszewska, która nie tylko wprowadziła panie w klimat odległej przeszłości ale także pokazała im ważne dla naszej gminy miejsca, tzn. kościół św. Mikołaja w Zgórsku, kościółek w Wólce Plebańskiej oraz kirkut (cmentarz żydowski) w Radomyślu Wielkim. Uczestniczki projektu miały możliwość poszerzenia swoich horyzontów intelektualnych i kulturalnych.

Na kolejnych zajęciach panie rozwijały swoje talenty, tworząc artystyczne arcydzieła – szkatułki  metodą decoupage oraz ręcznie robioną biżuterię.

W czasie ostatnich zajęć panie poznawały tradycje kulinarne gminy Radomyśl Wielki. Piekły i gotowały kacapoły, proziaki, pierogi z kasza gryczaną i serem twarogowym, piróg biłgorajski, słone paluszki z ziemniaków, szarlotkę i ciasto kokosowe.

Podczas podsumowania działań, w piątkowe popołudnie panie miały okazję poznać opinię innych osób na temat ich wypieków oraz wyrobów artystycznych, które udało im się wykonać podczas warsztatów. Obecny na podsumowaniu burmistrz Radomyśla Wielkiego Józef Rybiński docenił zaangażowanie mieszkanek gminy w rozwijanie swoich zdolności. Burmistrz życzył też, aby zdobyta wiedza przełożyła się na znalezienie pracy lub założenie własnej działalności gospodarczej.

Wystawę odwiedzili m.in. Burmistrz Radomyśla Wielkiego – Pan Józef Rybiński, Kierownik GOPS Radomyśla Wielkiego Pani Bożena Zaskalska i Z-ca Kierownika GOPS Pani Sylwestra Rybińska oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych m.in. Pan Andrzej Ziobroń, Pan Artur Olchawa, Pani Małgorzata Sorochman. Każda z pań otrzymała certyfikat ukończenia zajęć oraz otrzymały gratulacje za udział w przedsięwzięciu realizowanym przez GOPS.
Projekt „Czas na aktywność w gminie Radomyśl Wielki” współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego poddziałania 7.1.1 Program Operacyjny Kapitał Ludzki.

Projekt realizowany jest od 2008 roku. Łącznie wzięło udział w projekcie 197 osób (w tym 25 osób nadal kontynuuje).

Okres realizacji projektu przedłużony został do 30 czerwca 2015 roku.

 

Anna Bratek
Rzeczniczka prasowa
Urzędu Miejskiego w Radomyślu Wielkim
 

Aktywne kobiety w gminie Radomyśl Wielki

Sprawdź również

29 Finał WOŚP w Mielcu.

Podczas 29. Finału zbierane będą środki na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. …