Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Aleksandr Yasin z wystawą malarstwa

Aleksandr Yasin z wystawą malarstwa

Mógł wybrać zawód wyuczony – architekturę, wolał malarstwo. Od ponad 30 lat tworzy akwarele i obrazy olejne. 10 lat temu wraz z rodziną przeniósł się na stałe do Polski. Ukraiński malarz, Aleksandr Yasin, mieszka w Połańcu, ale w piątek, 10 maja, przyjechał do Mielca otworzyć swoją autorską wystawę obrazów w Galerii ESCEK Domu Kultury SCK.

Yasin mówił, że najbardziej lubi malowanie pejzażu, stąd jego częsty udział w plenerach malarskich w Polsce i za granicą. Podczas plenerów najczęściej udaje mu się stworzyć szkice, które potem dopracowuje.

Yasin podkreślał, jak wiele czasu malarz spędza nad każdym obrazem i jak wielkim oparciem jest dla niego rodzina. Szczególne słowa uznania skierował w kierunku żony, na której spoczywa główny ciężar opieki nad dziećmi.

Na wystawie wiele prac to właśnie pejzaże, malowane techniką akwareli – niezwykle trudną i wymagającą. Malarz sporo uwagi poświęca obrazom olejnym, które także w Galerii ESCEK mają swoją sporą reprezentację.

Wernisaż poprowadziła Dorota Kieraś-Jędrychowska – kierownik Działu Organizacji Imprez i wystaw Artystycznych DK SCK.

Serdecznie zapraszamy na wystawę Aleksandra Yasina w Galerii ESCEK. Wystawa potrwa do 2 czerwca.

Małgorzata Rojkowicz

Sprawdź również

VIII Nadzwyczajna Sesja Rady Powiatu Mieleckiego

odbędzie się w dniu  27 sierpnia 2019 r. o godz. 14.00 w Sali Obrad  Starostwa …