Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Areszt dla sprawcy rozboju

Areszt dla sprawcy rozboju

19.03.2019. Dwa miesiące w areszcie spędzi 25-letni mieszkaniec gminy Borowa, który wraz z kolegą wtargnął do lokalu w centrum miasta i grożąc maczetą właścicielowi, chciał wymusić od niego pieniądze. Obaj zostali zatrzymani, a zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić podejrzanym zarzuty.

Do zdarzenia doszło 1 marca br. Jak wynika z ustaleń policjantów, dwóch mężczyzn wtargnęło do lokalu w centrum miasta i grożąc maczetą, próbowali wymusić od właściciela lokalu pieniądze. Podczas zdarzenia pokrzywdzony mężczyzna został uderzony przez jednego ze sprawców pięścią w twarz.

Policjanci ustalili tożsamość mężczyzn. To dwaj 25-letni mieszkańcy gminy Borowa. Obaj zostali zatrzymani. Podczas przeszukań w domu podejrzanych policjanci zabezpieczyli maczetę, którą posługiwali się w czasie zdarzenia oraz narkotyki. Zebrany materiał dowodowy pozwolił postawić zarzuty obu sprawcom.

Toczące się postępowanie wyjaśni szczegółowy przebieg zdarzenia oraz charakter udziału w nim obu podejrzanych. Wobec jednego z 25-latków sąd zastosował tymczasowy areszt na okres dwóch miesięcy. Mężczyzna znany jest policjantom z wcześniej popełnianych przestępstw.

Wobec drugiego z podejrzanych prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju.

Inf. i fot. http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-mielec/wydarzenia/90737,Areszt-dla-sprawcy-rozboju.html

Sprawdź również

Remont chodnika w Tuszymie

W Tuszymie (gmina Przecław) trwa obecnie remont chodnika przy drodze wojewódzkiej od ronda w kierunku …