Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Areszty dla sprawców przemocy domowej

Areszty dla sprawców przemocy domowej

09.06.2020. Izolowanie sprawców od ofiar to jeden z głównych celów postępowania gdzie dochodzi do przestępstwa dotyczącego znęcania się. W ostatnim tygodniu, policjanci skierowali dwa wnioski o areszty, które poparte przez mielecką prokuraturę pozwoliły na zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci 2 miesięcznego aresztu wobec sprawców przemocy domowej.

Policjanci interweniowali wobec 40-letniego mężczyzny, który od kilku lat znęcał się nad żoną w ich domu, w gminie Wadowice Górne. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna wszczynał awantury pod wpływem alkoholu podczas których znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną. Sprawca przemocy został zatrzymany po kolejnej awanturze domowej. Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić mężczyźnie zarzut znęcania się nad rodziną. Na wniosek policji poparty przez mielecką prokuraturę sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci aresztu na 2 miesiące. W sprawie prowadzone jest dalsze postępowanie. Za znęcanie się grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Sąd zastosował również areszt na okres 2 miesięcy wobec 57-letniego mężczyzny który znęcał się nad swoim 81-letnim ojcem. Mężczyźni zamieszkiwali wspólnie w domu jednorodzinnym w Mielcu. Jak ustalili policjanci sprawca ponad pół roku znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoim ojcem. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut. Wspólne działania policjantów i prokuratury pozwoliły na odizolowanie sprawcy przestępstwa od pokrzywdzonego.

Policjanci apelują :

Nie toleruj ! Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych.

Zareaguj ! Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań – przemoc się powtórzy.

Powiadom ! Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom Policję lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej.

Inf.: http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-mielec/wydarzenia/98350,Areszty-dla-sprawcow-przemocy-domowej.html

Sprawdź również

Szczepienie Seniorów przeciwko COVID-19- tylko w przychodniach!

UWAGA! Szpital Specjalistyczny w Mielcu obecnie wciąż szczepi medyków. Seniorzy powinni się zgłaszać do swojej przychodni …