Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Sport zdrowie / Mecze i imprezy / Bieg z olimpijką i mistrzami Polski

Bieg z olimpijką i mistrzami Polski

Stanisław Lebioda z Pysznicy i Katarzyna Albrycht z Krościenka Wyżnego triumfowali w 38. Ogólnopolskim Biegu Radomyskim im. Jacka Kozioła. W kilometrowym biegu dla dzieci i młodzieży wygrali Jakub Turosz i Emilia Albrycht.

Na starcie biegu głównego, którego dystans tradycyjnie wynosił 10 km, stanęło 30 biegaczy i 26 biegaczek z różnych zakątków Polski (głównie z południowo-wschodniej części kraju, ale byli też goście ze Szczecina), zaś w rywalizacji na 1 km uczestniczyło 29 młodych biegaczy.

Triumf mistrza Polski

W gronie mężczyzn najlepszy okazał się Stanisław Lebioda z Pysznicy (Hotel Galicja Uranów). 10-kilometrową trasę pokonał on w czasie 34 minut i 30 sekund. – W Radomyślu pobiegłem pierwszy raz. Cieszę się, że od razu udało mi się tu wygrać, Choć nie było to takie proste, bo konkurencja była silna. Jestem zadowolony z tego startu, bo bardzo fajnie mi się tutaj biegało – mówi triumfator biegu, który na swoim koncie ma sukcesy krajowe i międzynarodowe w kategoriach juniorskich. Był dwukrotnie mistrzem Polski i czwarty na 13. Festiwalu Młodzieży Europy w Tbilisi w 2015 r.

Drugie miejsce zajął ubiegłoroczny zwycięzca Tomasz Koczwara z Radomyśla Wlk. Trzeci podobnie jak przed rokiem był Michał Jamioł z Kielc.

Na starcie olimpijka

Wśród kobiet wygrała Katarzyna Albrycht z Krościenka Wyżnego, która triumfowała w Radomyślu także dwa lata temu. Czas zwyciężczyni to 37 minut i 35 sekund. Drugie miejsce zajęła Paulina Buziak – Śmiatacz (Stal Mielec), olimpijka z Londynu i Rio de Janeiro, która dzień wcześniej w Lublinie zdobyła mistrzostwo Polski w chodzie na 5 km.  – Lubię aktywny tryb życia. Wczoraj wygrałam mistrzostwo Polki w Lublinie, a dziś jestem w Radomyślu na tym pięknym. Bywałam już na tej imprezie, ale zazwyczaj jako widz, bo kolidowała ona z moimi zawodami docelowymi zawodami w chodzie, więc nie mogłam wystartować. Dziś udało mi się pobiec. Dystans przebiegłam w bardzo dobrym czasie, więc jestem bardzo zadowolona – powiedziała nasza olimpijka.

Trzecia była Katarzyna Kmieć.

Bieg z udziałem wnuczek

Z kolei kilometrowy dystans spośród młodzieży ponownie najszybciej pokonał Jakub Turosz z Dulczy Małej (3,19), przed Dominikiem Krzysztofikiem i Konradem Mazurem. Wśród uczennic najlepsza była Emilia Albrycht (3,51) przed Amelią Leśniowską i Oliwią Wolak.

W biegu dla dzieci po raz pierwszy wystartowały wnuczki Jacka Kozioła. Jedna z nich odebrała nagrodę dla najmłodszej uczestniczki biegu.

Gratulacje i podziękowania

Puchary, dyplomy i nagrody najlepszym biegaczom wręczyli: zastępca burmistrza Stanisław Lonczak i Elżbieta Klupa, córka Jacka Kozioła. – Gratuluję zwycięzcom i jednocześnie dziękuję wszystkim uczestnikom za start w naszym biegu. Pewnie co niektórzy z was zrezygnowali z różnych innych atrakcyjnych form spędzania wolnego czasu na rzecz dzisiejszego biegania. Zazdroszczę tym najstarszym kondycji i cieszy mnie udział tych najmłodszych, bo to oznacza, że rosną kolejne pokolenia biegaczy – powiedział burmistrz Stanisław Lonczak.

Pamięci animatora

Sobotni (21.07) Ogólnopolski Bieg Radomyski rozegrano 38. raz. Po raz pierwszy miłośnicy biegania wystartowali w Radomyślu Wielkim w 1981 roku. Inicjatorem imprezy był Jacek Kozioł, ówczesny szef radomyskiego ośrodka kultury i ogniska TKKF „Szarotka”. Po śmierci głównego organizatora imprezy, a więc od 1993 roku bieg ma charakter memoriału. Organizatorem biegu było ognisko TKKF „Szarotka”, które działa przy Samorządowym Centrum Kultury i Bibliotek w Radomyślu Wielkim. Bieg tradycyjnie już rozpoczął Dni Radomyśla Wielkiego.

WYNIKI

Bieg główny 10 km

KOBIETY

1. Katarzyna Albrycht (Krościenko Wyżne) – 37,35 (najlepsza w kat. wiekowej 30-39)
  2. Paulina Buziak – Śmiatacz (Stal Mielec) – 40,16
  3. Katarzyna Kmieć (Ich Troje Perła) – 40,19
  4. Katarzyna Burghardt (Katowice) – 42,27
  5. Patrycja Świerczek (Jadowniki) – 42,43
  6. Joanna Nowak (Tarnów) – 47,15 (najlepsza w kat. wiekowej 40-49 lat)
  7. Magdalena Ortyl (Zabiegani Mielec) – 47,37
  8. Joanna Rączka (Zabiegani Mielec) – 47,52 (najlepsza w kat. wiekowej do 29)
  9. Angelika Augustyn (Dębiaki, UKS Olimp Kozienice) – 48,32
  10. Barbara Paczos (Mielec) – 49,06 (najlepsza w kat. wiekowej 50-59 lat)

MĘŻCZYŹNI

1. Stanisław Lebioda (Pysznica, Hotel Galicja Uranów) – 34,30 (najlepszy w kat. wiekowej do 29)
  2. Tomasz Koczwara (Radomyśl Wielki) – 34,52 (najlepszy w kat. wiekowej 40-49 lat)
  3. Michał Jamioł (Kielce) – 35,51 (najlepszy w kat. wiekowej 30-39)
  4. Grzegorz Czyż (Tarnów) – 35,57 (najlepszy w kat. wiekowej 50-59 lat)