Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Region / Gospodarka i ekonomia / Był wniosek, są kolejne środki dla PUP w Mielcu

Był wniosek, są kolejne środki dla PUP w Mielcu

Jest pozytywna odpowiedź Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej na wniosek Powiatowego Urzędu Pracy w Mielcu o przekazanie kolejnych środków na aktywizację i pomoc osobom bezrobotnym. Dzięki pozyskaniu z rezerwy ministra dodatkowych 200 tysięcy złotych jeszcze w tym roku będzie możliwe przyznanie bezzwrotnych dotacji na uruchomienie własnej działalności gospodarczej przez osoby bezrobotne w wieku od 30 do 50 roku życia.

 

reklama:

 

 

– Na początku listopada dotarła do nas informacja, że złożony przez nas wniosek o kolejne środki na pomoc osobom bezrobotnym został rozpatrzony pozytywnie. Minister Pracy i Polityki Społecznej przekazał dodatkowe 200 tysięcy złotych z przeznaczeniem na dotacje na zakładanie własnej działalności gospodarczej przez osoby w wieku 30-50 lat. Dzięki temu będziemy mogli udzielić kolejnym zainteresowanym bezrobotnym wsparcia w podejmowaniu własnego biznesu – przekazuje Stanisław Stachowicz Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Mielcu.

 

– Staramy się wykorzystywać wszystkie możliwości i sięgać po dodatkowe środki finansowe dostępne na realizację programów aktywizacji lokalnego rynku pracy. Tylko w tym roku w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej złożyliśmy 9 wniosków o przekazanie ze środków rezerwowych dodatkowej puli na finansowanie pomocy bezrobotnym zarejestrowanym w naszym urzędzie. Dzięki aktywnym działaniom tylko ze środków rezerwy ministra pozyskaliśmy prawie 4 miliony złotych. To nie są małe pieniądze. Wszystkie środki przeznaczane są na tworzenie nowych miejsc pracy i trafiają do lokalnych przedsiębiorców oraz osób bezrobotnych zainteresowanych założeniem własnej firmy – dodaje Stanisław Stachowicz.

 

– Należy także zwrócić uwagę, że systematyczna i konsekwentna działalność Powiatowego Urzędu Pracy w Mielcu przynosi wymierne rezultaty. Pomimo zwolnień grupowych przeprowadzonych przez Polskie Zakłady Lotnicze i rejestracji dodatkowo ponad 350 bezrobotnych na koniec października liczba osób pozostających w ewidencji mieleckiego urzędu pracy w porównaniu do danych z końca 2014 roku uległa zmniejszeniu o 361 osób. Nadal pozostajemy w czołówce powiatów województwa podkarpackiego, które mogą poszczycić się najniższą stopa bezrobocia – dodaje dyrektor PUP w Mielcu.

 

– Zapraszam wszystkie zainteresowane osoby bezrobotne do składania wniosków o przyznanie bezzwrotnej dotacji na otwarcie własnej działalności gospodarczej. Dysponujemy nie tylko nowo pozyskanymi środkami dla osób w wieku od 30 do 50 lat ale także funduszami z innych programów. Liczymy na zainteresowanie ogłoszonymi naborami. Pierwsze wnioski już napływają do urzędu. Pamiętajmy, że liczba miejsc jest ograniczona a w przypadku przekroczenia wyznaczonych limitów nabory zostaną zakończone. Wszelkie dodatkowe informacje można znaleźć na internetowej stronie urzędu pod adresem www.pup.mielec.pl – podsumowuje Stanisław Stachowicz.

 

Marek Przygoda
Inspektor powiatowy
Powiatowy Urząd Pracy w Mielcu
 

 

 

Sprawdź również

ZNAMY WYNIKI GŁOSOWANIA W MIELECKIM BUDŻECIE OBYWATELSKIM 2021

14 października 2020 r. Zakończył się pracochłonny proces liczenia głosów oddanych przez mieszkańców Mielca w …