Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Chodniki, drogi i sygnalizacja świetlna odebrane!

Chodniki, drogi i sygnalizacja świetlna odebrane!

Kolejne inwestycje drogowe realizowane przez Powiat Mielecki odebrano 2 października. To m.in. chodnik w Dąbiu, drogi w Dulczy Małej i Radomyślu Wielkim oraz sygnalizacja świetlna w Chorzelowie.

Sygnalizacja świetlna została wybudowana w pobliżu chorzelowskiego kościoła, na skrzyżowaniu dróg powiatowych relacji Tuszów Narodowy – Mielec – Rzochów, Nr 1 185R Złotniki – Chorzelów oraz drogi gminnej Nr 103441 Chorzelów (Sokolnia) – Lotnisko w Chorzelowie. Zadanie warte 271 916,10 zł w całości sfinansował powiat, a jego realizacją zajął się Zakład Elektroniki i Automatyki „TECHVISION”.

To skrzyżowanie było dotychczas bardzo niebezpieczne. Wierzę, że wykonana sygnalizacja przysłuży się bezpieczeństwu zarówno pieszych, jak i kierowców – mówił podczas odbioru inwestycji starosta mielecki Zbigniew Tymuła. Przy okazji spotkania w Chorzelowie gospodarz powiatu zapowiedział realizację innej, ważnej inwestycji. – Pragnę przekazać, że w przyszłym roku spotkamy się tu, by odebrać wyczekiwaną przez mieszkańców ścieżkę pieszo-rowerową – mówił.

We wtorek, 2 października, odbyły się także odbiory zadań drogowych zrealizowanych na terenie gminy Radomyśl Wielki. W Dąbiu zakończono prace nad budową chodnika o długości 385 metrów, wartego 208 098,78 zł. Przebudowano też drogi w Radomyślu Wielkim i Dulczy Małej. Ich łączna długość wyniosła 450 metrów, a poniesiony koszt – 587 786,59 zł. Wszystkie te zadania sfinansowano po połowie z budżetu powiatu i gminy Radomyśl Wielki.

 STAROSTWO POWIATOWE W MIELCU

 Biuro Promocji i Informacji

 Monika Piątek

 

Sprawdź również

Remont chodnika w Tuszymie

W Tuszymie (gmina Przecław) trwa obecnie remont chodnika przy drodze wojewódzkiej od ronda w kierunku …