Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Coś dla ochłody… – czy w Mielcu powstanie lodowisko?

Coś dla ochłody… – czy w Mielcu powstanie lodowisko?

dav

Wraz ze zburzeniem starej hali sportowej zlikwidowane zostało sezonowe lodowisko. W okresie zimowym cieszyło się ono sporym zainteresowaniem mieszkańców i stanowiło atrakcyjną możliwość spędzania wolnego czasu. Czy jest szansa, żeby powstało nowe lodowisko?

– Podjęliśmy inicjatywę przygotowania koncepcji i zgłoszenia do budżetu obywatelskiego projektu budowy lodowiska miejskiego na terenach rekreacyjnych znajdujących się za Szkołą Podstawową nr 8 u zbiegu ulicy Pisarka i alei Ducha Świętego. Uważamy, że Mielec i cały powiat zasługuje na to, aby przynajmniej w okresie zimowym funkcjonowało u nas takie lodowisko. Aktualnie potencjał tego miejsca nie jest w pełni wykorzystany i wielu mieszkańców chciałoby, aby taka inwestycja powstała właśnie na terenie osiedla Lotników – mówi Marek Przygoda inicjator projektu.

– Jesteśmy już po rozmowach z 2 firmami, które zdeklarowały, że za kwotę 1,1 mln złotych przeznaczoną na projekty ogólnomiejskie, są w stanie wybudować takie lodowisko i dostarczyć podstawowe zaplecze techniczne. Oczywiście liczymy na to, że jeżeli projekt poprą mieszkańcy Mielca i wygramy we wrześniowym głosowaniu, to miasto będzie się starać o dodatkowe środki na tą inwestycję w tym na budowę zadaszenia lodowiska. Zdajemy sobie sprawę, że finanse nie są na tyle duże, żeby powstała prawdziwa hala lodowa, jednak uważamy, że należy od czegoś zacząć, zrobić pierwszy krok, bo inaczej przez kolejne lata będziemy mogli zapomnieć o lodowisku w Mielcu.

– Chcielibyśmy, aby docelowo powstało lodowisko o wymiarach 20 na 40 metrów wraz z zapleczem technicznym, szatnią, wypożyczalnią łyżew i kasą biletową. W okresie letnim lodowisko mogłoby być wykorzystywane jako boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią poliuretanową lub też pełnić funkcję wrotkarni albo rodzinnego parku rozrywki podobnie jak ma to miejsce w przypadku lodowiska w Ostrowie Wielkopolskim. Jako mieszkańcy osiedla Lotników zdajemy sobie sprawę, że lodowiskiem musi ktoś zarządzać, dlatego liczymy, że po zakończeniu inwestycji Prezydent Jacek Wiśniewski zdecyduje o przekazaniu terenu pod opiekę MOSiR-u.

– Mamy już przygotowany projekt, który w najbliższym czasie zgłosimy do Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego. Aktualnie zbieramy podpisy osób popierających nasz pomysł oraz dyskutujemy nad ostatecznymi rozwiązaniami lub ewentualnymi modyfikacjami. Czy lodowisko ostatecznie powstanie? Trudno powiedzieć. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od decyzji mieszkańców Mielca. Liczymy jednak na poparcie i już dziś proszę wszystkich, którzy chcą, aby w Mielcu zostało wybudowane nowe lodowisko, o zagłosowanie na nasz projekt – podsumowuje Marek Przygoda.

red.

Sprawdź również

Rusza nabór wystawców na Powiatowy Jarmark Świąteczny

Od 8 października do 9 grudnia br. potrwa nabór wystawców na kolejną edycję Powiatowego Jarmarku …