Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / DOFINANSOWANIE NA PRZEBUDOWĘ ULICY PRZEMYSŁOWEJ

DOFINANSOWANIE NA PRZEBUDOWĘ ULICY PRZEMYSŁOWEJ

16.11.2018. Przebudowa ulicy Przemysłowej w Mielcu znalazła się na wstępnej liście rankingowej inwestycji zakwalifikowanych do dofinasowania w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.

Planowane prace obejmą dwa odcinki ulicy Przemysłowej. Pierwszy ma długość 555,75 m – od wjazdu do stacji diagnostycznej i paliw ARRIVA Sp. z o.o. oddział w Mielcu do skrzyżowania z ul. Długą.

Drugi odcinek – od skrzyżowania z al. Kwiatkowskiego  do skrzyżowania z ulicą Wojska Polskiego liczy 554,9 m  i obejmuje także budowę skrzyżowania typu „Małe rondo” przed bramą główną SSE Euro-Park Mielec.

Przebudowa obejmie powstanie jezdni o szerokości 7 m, chodników  (szerokości 2-3 m), ścieżki rowerowe, cztery przejścia dla pieszych, trzy zatoki autobusowe, miejsca postojowe, a także  budowę kanalizacji deszczowej.

Wartość kosztorysowa inwestycji zaplanowanej na rok 2019 wynosi 6 667 348 zł, a wnioskowana dotacja, to kwota 3 000 000 zł. Ostateczne koszty tej inwestycji będą znane dopiero po rozstrzygnięciu przetargu.

Krzysztof Urbański

Kierownik Biura Promocji i Sportu

Sprawdź również

Kilka zdjęć i kilka zdań o koncercie Marka Dyjaka

Najmocniejszy głos polskiej sceny muzycznej, Marek Dyjak, wystąpił wczoraj (17 lipca) przed mielecką publicznością i …