Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Region / Ludzie i polityka / Dworzec PKP w Mielcu będzie, czy na razie nie będzie remontowany/modernizowany? – dwie informacje poselskie

Dworzec PKP w Mielcu będzie, czy na razie nie będzie remontowany/modernizowany? – dwie informacje poselskie

W dniu dzisiejszym do naszej redakcji dotarły dwie informacje poselskie na ten sam temat. Bez komentarza w jednym poście prezentujemy obydwie oczywiście zaczynając od bardziej optymistycznej:

Mielecki dworzec wreszcie będzie wyremontowany. Interweniował poseł Kapinos

Modernizacja dworca kolejowego w Mielcu została wpisany na listę planowanych zdań inwestycyjnych PKP S.A na lata 2021-2027. To wynik skutecznej interpelacji mieleckiego posła Fryderyka Kapinosa.

Program Inwestycji Dworcowych jest projektem mającym na celu poprawę poziomu obsługi pasażerów oraz integrację kolei z innymi gałęziami transportu.Efektem końcowym realizacji Programu Inwestycji Dworcowych mają być wystandaryzowane, charakteryzujące się wysoką jakością dworce kolejowe, dostosowane do potrzeb pasażerów oraz systemu transportowego, a jednocześnie odpowiadające uwarunkowaniom lokalnym oraz odpowiadać realnym potrzebom lokalnych społeczności.

– Dworzec kolejowy jest długo wyczekiwaną inwestycją zarówno dla miasta Mielca i powiatu mieleckiego, jak i jego mieszkańców, dlatego bardzo się cieszę, że moje działania przyniosły wymierne korzyści i ten od lat zaniedbany budynek dworca zostanie wyremontowany, co poprawi jego standard zarówno techniczny, jak i estetyczny.Planowany remont mieleckiego dworca to również wielki sukces mieszkańców, którzy zwrócili się do mnie w tej kwestii. Dziękuję Ministerstwu Infrastruktury za liczne rozmowy na ten temat. Cieszę się, że na skutek moich rozmów i starań parlamentarzystów z regionu, europosła Tomasza Poręby, posła Krzysztofa Sobolewskiego i wiceministra Rafała Webera uda się ten obiekt odnowić – powiedział poseł Fryderyk Kapinos.

Odpowiedź na interpelację w pliku pdf: i01038-o1(1)

Inf. Kamil Kagan

Asystent Posła na Sejm RP Fryderyka Kapinosa

* * *

Modernizacji dworca PKP w Mielcu  – na razie – nie będzie

Kolejna moja interpelacja w sprawie funduszy na remont dworca kolejowego w Mielcu i kolejny raz w odpowiedzi otrzymuję informację, że remont będzie, ale… w odległej przyszłości. 

Na moje pytania w interpelacji poselskiej o fundusze na modernizację dworca PKP w Mielcu otrzymałam – po raz kolejny, pierwsze pytania już w 2016 roku – informację, że nie będzie się go obecnie remontować z Programu Inwestycji Dworcowych, bo – po pierwsze – na razie trwa remont linii kolejowej, a po drugie może być przekazany samorządowi.

Ministerstwo Infrastruktury informuje mnie także, że dworzec w Mielcu został wpisany do modernizacji przez PKP SA na listę do wykonania w latach 2021 – 2027. Czyli nie wiadomo, kiedy, więc jeszcze raz zapytam ministra infrastruktury o dokładny termin remontu dworca w Mielcu.

 

Linia kolejowa z Mielca do Dębicy, na której prace remontowe trwają, ma zostać oddana do użytku w 2020 roku – tak zakłada wykonawca. A z dworcem – jeżeli dalej tak będzie – pozostaniemy daleko w tyle. Każdy może zobaczyć w jakim obecnie jest stanie.

 

Krystyna Skowrońska

http://sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/interpelacja.xsp?typ=INT&nr=1453

Sprawdź również

„Droga do Łopienki” i „Akatyst Łopieński” w miesięczniku „Nasz Dom Rzeszów”

W kwietniowym numerze nr 4(186) z 2021 r. Miesięcznika Społeczno-Kulturalnego „Nasz Dom Rzeszów” ukazała się …