Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Dwudziestolatek z Łodzi kradł na terenie Mielca

Dwudziestolatek z Łodzi kradł na terenie Mielca

30.12.2019. Kradzieże rowerów, elektronarzędzi oraz przewodów elektrycznych to jedynie kilka przestępstw popełnionych przez 20-latka z województwa łódzkiego, który od kilku miesięcy przebywa na terenie Mielca. Młody mężczyzna usłyszał zarzut kilku kradzieży. W sprawach o przestępstwa, o które jest podejrzewany wciąż prowadzone są czynności.

Policjanci wydziału kryminalnego pracowali nad wykryciem sprawców kilku przestępstw do których dochodziło w ostatnich miesiącach na terenie Mielca. Prowadząc czynności w sprawach o kradzieże dostrzegli w nich wspólny mianownik. To pozwoliło na zatrzymanie 20-latka, który pochodzi z Łodzi, jednak od kilku miesięcy przebywa u kolegi w Mielcu.

Jak ustalili policjanci młody mężczyzna w październiku i listopadzie br. kilka razy ukradł przewody elektryczne w rejonie remontowanego odcinka torów przy ulicy Jagiellończyka w Mielcu, a następnie opalił je i sprzedał w skupie złomu. W grudniu 20-latek ukradł elektronarzędzia – pilarkę, wyrzynarkę, wiertarkę udarową i szlifierkę z domu właściciela, u którego wcześniej pracował. Mężczyzna w grudniu ukradł także trzy rowery z ulicy Dąbrówki i ulicy Smoczka w Mielcu.

Podczas przeszukań w miejscach pobytu 20-letniego mężczyzny policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów. Funkcjonariusze przedstawili podejrzanemu zarzut kradzieży. Mężczyzna przyznał się do popełnionych przestępstw. Podczas przesłuchania tłumaczył swoje postępowanie trudną sytuacją materialną. Jak ustalili policjanci każdy skradziony przedmiot próbował sprzedać tuż po kradzieży, co w kilku przypadkach mu się udało.

Za popełnione przestępstwa podejrzany odpowie przed sądem. Za kradzieże grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Inf. i fot. http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-mielec/wydarzenia/95721,Dwudziestolatek-z-Lodzi-kradl-na-terenie-Mielca.html

Sprawdź również

„Ekstremalny Plac Zabaw” w Mielcu po raz kolejny [101 zdjęć]

3 lipca 2020 r. Miasto Mielec, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mielcu Studio Wizualne …