Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Historia i Kultura / Historia i ludzie / Europejski Dzień Języków w ZSB Mielec

Europejski Dzień Języków w ZSB Mielec

Europejski Dzień Języków – to coroczne święto języków ustanowione przez Radę Europy. Włączając się w europejskie świętowanie, dzień ten obchodzony był w Zespole Szkół Budowlanych w dniu 25 września 2014 już po raz drugi. Na korytarzu pojawiły się kolorowe stoiska z mapami, folderami, plakatami, ulotkami promującymi kraje, których języków można się uczyć w naszej szkole. Uczniowie przygotowali i przeprowadzili quizy językowe sprawdzające znajomość języków obcych oraz wiedzę o krajach europejskich. .

Zachęcano również do degustacji potraw narodowych.

 

Promując edukację językową w ZSB nauczyciele języka angielskiego ( pani Agnieszka Lamot- Kulawiec i pan Sławomir Kapinos ) zachęcili uczniów do udziału w quizie na temat krajów anglojęzycznych. Uczestnicy  losowali przygotowane przez anglistów pytania i wykonywali je według ustalonych zasad turnieju. Celem tej formy sprawdzania wiedzy było nie tylko  podkreślenie znaczenia znajomości języka angielskiego w Zjednoczonej  Europie i we współczesnym świecie  ale również upowszechnienie realioznawstwa i kulturoznawstwa krajów angielskiego obszaru językowego.  Zaprezentowanie własnej wiedzy, emocje towarzyszące zdrowej  rywalizacji i satysfakcja z prawidłowych odpowiedzi  stanowiły element wzmacniający i zachęcający uczniów do uczestnictwa.

 

Rytmiczna muzyka francuska przyciągała uczniów, którzy chętnie brali udział w zagadkach językowych wygrywając nagrody. Sympatyczni przedstawiciele języka francuskiego , uczniowie  Maksymilian Głód, Mikołaj Siembab  i Arkadiusz Duszkiewicz pod opieką Beaty Węgrzyn-Kilian, czuwającą nad przebiegiem konkursu, częstowali ciasteczkami "petit beurre". Odbyła się także degustacja sera Camembert.

 

Stosika niemieckojęzyczne obsługiwali uczniowie: Monika Milaś, Dominik Smyka, Magdalena Irla,  Grzegorz Leś pod kierunkiem Aliny Dziurgot.  Na pierwszym z nich można było popisać się wiedzą w języku polskim o Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Pytania konkursowe dotyczyły geografii, historii i sytuacji społeczno-kulturalnej w tych krajach. Qiuz wiedzy o Niemczech wygrał Łukasz Gorazd. Drugie stoisko oferowało możliwość sprawdzenia swoich praktycznych umiejętności komunikacyjnych w języku niemieckim.  Należało odpowiedzieć na proste pytania lub podać informacje o sobie. Każda poprawna odpowiedź była premiowana nagrodami rzeczowymi. Specjalne nagrody wylosowali: Sembab Mikołaj i Giża Bartłomiej z kl 2 TB

 

Uczniowie klasy 3a  ZSZ pod kierunkiem Teresy Krzysztoforskiej przygotowali quiz o Rosji. Pytania dotyczyły historii Rosji, krain geograficznych, kultury, literatury, sportu. Poprawne odpowiedzi były premiowane poczęstunkiem herbaty z konfiturą z malin przygotowaną w samowarze oraz słodyczami. Stoisko obsługiwali uczniowie: Benjamin Żelazny, Bartłomiej Burghardt,  Magdalena Starzec i Maria Rajpold,.  Wiele osób zobaczyło po raz pierwszy prawdziwy samowar i dowiedziało się o jego historii.

 

Dzień ten zapisał się w pamięci uczniów i nauczycieli miłymi wrażeniami, potwierdził ich znajomość języków obcych i zachęcił do dalszego ich uczenia się.

 

wichz

Europejski Dzień Języków

Sprawdź również

Wrzesień 1939 – chwała i sława obrońcom Pława

Szanowni Czytelnicy. W ramach udostępniania swoich publikacji książkowych oraz artykułów w formie elektronicznej w internecie, …