Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Europoseł Tomasz Poręba skutecznie interweniuje w sprawie poprawy bezpieczeństwa w rejonie obwałowania rzeki Wisłoka
Kanał Wiśnia w rejonie Trzciany

Europoseł Tomasz Poręba skutecznie interweniuje w sprawie poprawy bezpieczeństwa w rejonie obwałowania rzeki Wisłoka

Mielec, 13 lutego 2019.  Na prośbę mieszkańców powiatu mieleckiego Poseł do Parlamentu Europejskiego Tomasz Poręba zwrócił się do Prezesa Wód Polskich w sprawie budowy barier ochronnych przy kanałach „Wiśnia” i „Olszanka” w pobliżu obwałowania rzeki Wisłoka. Miejsca te są często uczęszczane przez mieszkańców, a brak zabezpieczenia stwarza zagrożenie dla ich życia i zdrowia.

„Po rozmowie z mieszkańcami zwróciłem się z prośbą do Prezesa Wód Polskich Pana Przemysława Dacy o zbadanie możliwości zabezpieczenia tego miejsca. Uważam, że zdrowie i życie są wartościami nadrzędnymi, dlatego poprawa bezpieczeństwa w tym miejscu jest niezwykle ważna” – powiedział Tomasz Poręba.

Interwencja spotkała się z pozytywną opinią specjalistów. W odpowiedzi Przemysław Daca potwierdził, że Wody Polskie przychylą się do prośby i zabezpieczą wskazane miejsca. Stwierdził również, że zamontowanie wspomnianych barier poprawi warunki poruszania się nie tylko mieszkańców, ale również wpłynie pozytywnie na poprawę bezpieczeństwa osób wykonujących pracę konserwacyjne i utrzymaniowe. Zapewnił, że inwestycja zostanie zrealizowana w III kwartale bieżącego roku.

„Cieszę, że mogłem pomóc w tej sprawie. Zawsze cenię sobie stały kontakt z mieszkańcami, dzięki temu mam możliwość działać tam, gdzie pomoc jest konieczna. Jestem pewien, że dzięki zamontowaniu barier ochronnych okolica kanałów Wiśnia i Olszanka będzie bezpieczniejsza” dodał europoseł Poręba.

Inf. Katarzyna Ochman- Kamińska

Sprawdź również

Dożynki – Partynia, Gmina Radomyśl Wielki [korowód wideo i 52 zdjęcia]

18 VIII 2019 r.  w Partyni, Gmina Radomyśl Wielki odbyło się Gminne Święto Plonów. Prezentujemy …