Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Ferie z SCK Mielec

Ferie z SCK Mielec

W tym roku wszystko jest inne, ograniczone do granic wytrzymałości. Inne będą też ferie dla młodych mielczan. SCK co roku przygotowywało dla uczniów ofertę na ferie. Tak jest także w tym roku, chociaż z powodu obostrzeń epidemicznych zajęcia np. w Domu Kultury, Muzeum Regionalnym czy Miejskiej Bibliotece Publicznej SCK nie są możliwe. Instruktorzy SCK przygotowali jednak sporo zajęć, do których zapraszają poprzez media społecznościowe.

Inne ferie z SCK

Rodzinne gry stare, ale jare

Któż z nas nie zna gry „Państwa-Miasta”? Instruktorzy Samorządowego Centrum Kultury, specjalnie z okazji ferii zimowych, przygotowali trzy wersje tej popularnej gry. Dwie pierwsze stworzone są z myślą najmłodszych oraz starszych użytkownikach. Trzecia wersja adresowana jest do tych, którzy lubią zmiany i innowacje. Ta grupa może wykazać się kreatywnością, zmieniając i przekształcając plansze. SCK zaprasza na swój profil FB www.facebook.com/sckmielec, na którym opublikowane są plansze. Wystarczy je ściągnąć i wydrukować, a potem walczyć o rodzinną palmę pierwszeństwa.

W trakcie ferii (8, 8, 11, 13, 15 stycznia) na profilu FB SCK opublikowane zostanie 5 kolejnych propozycji wspólnych gier rodzinnych.

 

Krasnoludki na warsztat

Dla najmłodszych mielczan SCK przygotowało warsztaty plastyczne,  podczas których Agnieszka Szala-Jagiełło pokieruje tworzeniem materiałowego krasnoludka. Warsztaty będzie można śledzić na kanale YouTube już od 9 stycznia (premiera – godz. 10.00).

Brzechwa inspiracją na feriach

W Galerii ESCEK Domu Kultury SCK w najbliższych dniach prezentowana będzie wystawa „Jan Brzechwa w ilustracjach”, na którą składać się będą rysunki największych tuzów polskiej szkoły ilustracji. Instruktorzy Domu Kultury postanowili jeszcze bardziej przybliżyć postać Jana Brzechwy młodszemu pokoleniu mielczan poprzez zorganizowanie akcji, których tematem przewodnim będą utworu tego pisarza. Inspiracją akcji plastycznej i wokalnej będzie wiersz Brzechwy „Na wyspach Bergamutach”. Z kolei akcja „Wszyscy czytamy Brzechwę” ma zachęcać do zapoznania się z wieloma innymi utworami autora.

Akcja wokalna polegać będzie na tym, że dzieci nagrają swoją wersję utworu „Na wyspach Bergamutach” z podkładem muzycznym (przygotowanym przez instruktorów DK). Nagranie należy przesłać do 14 stycznia (włącznie). Z nadesłanych przez dzieci nagrań powstanie jeden, zaśpiewany chórem utwór, znany wszystkim bardzo dobrze z kultowego filmu „Akademia Pana Kleksa”. Z przesłanych plików powstanie wspólny teledysk, który zostanie opublikowany w mediach społecznościowych SCK. Instrukcja nagrywania oraz podkład do pobrania znajduje się na: FB SCK oraz stronie internetowej SCK.

Akcja plastyczna ogłoszona 5 stycznia polega na tym, że dzieci mają zinterpretować plastycznie wiersz ”Na wyspach Bergamutach”. Następnie trzeba zrobić zdjęcie swojej pracy i wysłać je na adres ferie@kultura.mielec.pl. Wybrane obrazki będą wykorzystane do teledysku z akcji wokalnej na kanale YouTube.

Aby wziąć udział w akcji „Wszyscy czytamy Brzechwę” należy nagrać własną interpretację wiersza lub bajki Jana Brzechwy i wysłać nagranie na adres ferie@kultura.mielec.pl/

Premierowe ferie

Instruktorzy Magdalena Betleja oraz Jadwiga Klaus wraz z młodzieżą z warsztatów teatralnych przygotowali dla mieleckich widzów dwie premiery, jako kulturalne uzupełnienie oferty na ferie. „Żądza i tron”, czyli autorska interpretacja „Balladyny” Słowackiego to propozycja Młodzieżowego Teatru „Antrakt” DK SCK w Mielcu. Premiera spektaklu online odbyła się 4 stycznia. Magdalena Betleja i młodzi aktorzy zapraszają na profil FB SCK oraz na kanał YouTube SCK do obejrzenia spektaklu.

Z kolei Dziecięca Grupa Teatralna „Magia” zaprasza na premierę sztuki „Sara” 17 stycznia do mediów społecznościowych SCK. Spektakl wyreżyserowała Jadwiga Klaus.

Taniec BezNazwy

Znana i wielokrotnie nagradzana Grupa Tańca BEZNAZWY nie jest przesądna, stąd na premierę swojego koncertu-happeningu na kanale YouTube SCK wybrała datę 13 stycznia. Urodzinowy koncert zespołu rozpocznie się o godz. 16. Na premierę zapraszają tancerki zespołu wraz z instruktorką Joanną Lonczak.

Małgorzata Rojkowicz

 

Sprawdź również

Finisaż odwołany

Z przykrością informujemy, że finisaż wystawy prac Stanisława Szęszoła jest odwołany ze względu na problemy …