Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Grid / Heroiczna walka w Opolu!

Heroiczna walka w Opolu!

„Odmieniona Stal”, „Powrócił Czeczeński Charakter” – min. takie nagłówki po meczach z Chrobrym i Wybrzeżem
mogliśmy przeczytać w prasie oraz w mediach po tym jak zespół objął Michał Przybylski. Jego podopieczni w Opolu
chcieli udowodnić, że dobra postawa w poprzednich meczach nie była przypadkowa. „Biało-Niebiescy” zadanie minimum
wykonali, a do pełni szczęścia w tym spotkaniu zabrakło naprawdę niewiele.
Przed meczem faworyt mógł być tylko jeden, gdyż Gwardia to jeden z czołowych zespołów PGNiG Superligi obecnie plasujący się
na piątym miejscu w tabeli. Trener Rafał Kuptel od kilkunastu dni ponownie korzystać może z usług Antoniego Łangowskiego,
który wrócił po kontuzji, w związku z czym spotkanie z przedostatnią drużyną w tabeli nie powinno sprawić gospodarzom
problemu.
Zupełnie inne zdanie na ten temat mięli jednak zawodnicy Stali, którzy po wygranym meczu z Wybrzeżem Gdańsk i minimalnej
porażce z Chrobrym uwierzyli, że w Stegu Arenie mogą wygrać, i od samego początku na parkiet wyszli z takim właśnie
nastawieniem, a początek spotkania był bardzo wyrównany. Mielczanie twardo stanęli w obronie, a do tego świetnie bronił
Tomasz Wiśniewski, dzięki czemu „Czeczeńcy” objęli prowadzenie 12:10. Mielczanie mięli szansę powiększyć je o jeszcze jedno
trafienie, lecz niestety uniemożliwił im to Adam Malcher. Od tego momentu coś jakby się zacięło, gdyż Gwardia do przerwy rzuciła
jeszcze pięć bramek, a Stal odpowiedziała tylko jedną, przez co to gospodarze do szatni schodzili prowadząc 15:13.
Początek drugiej odsłony był niestety kontynuacją nieudanej końcówki pierwszej połowy, gdyż podopieczni Michała Przybylskiego
i Marcina Basiaka w dalszym ciągu popełniali łatwe błędy, co skrzętnie wykorzystywali gospodarze, a w szczególności Antoni
Łangowski, który do bramki trafił aż 8 razy. Jedno trafienie mniej w całym meczu zanotował również Piotr Rutkowski, lecz na
niewiele się to zdało, gdyż w 50. minucie Gwardia prowadziła już 29:22.
Wydawać by się mogło, że jest już po meczu, lecz po raz kolejny odmienne zdanie na ten temat mięli „Czeczeńcy”, którzy ruszyli w
szaloną pogoń, dzięki czemu 20 sekund przed końcem emocje sięgnęły zenitu, gdyż Stal odrobiła sześć bramek straty w niecałe
dziesięć minut, i tablica wyników w opolskiej hali po rzucie Daniela Dutki pokazywała rezultat 32:31. O czas poprosił jednak Rafał
Kuptel i zaplanowaną przez trenera akcję ostatecznie skutecznie wykończył Jędrzej Zieniewicz, dzięki czemu Gwardia wygrała
33:31.
Mielczanie z pewnością mogą żałować końcówki pierwszej połowy i początku drugiej odsłony, gdyż właśnie ten fragment meczu
zadecydował w ostatecznym rozrachunku o wyniku. Biorąc jednak pod uwagę determinację i wolę walki w końcówce, „Czeczeńcy”
z parkietu mogli schodzić z podniesionymi głowami, gdyż potwierdzili to, o czym mówiło się w ostatnich dniach – to jest