Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Historia i Kultura / Życie kulturalne / Jan Tarapata – Mielczanin Roku 2013 w Plebiscycie Tygodnika Regionalnego „Korso”

Jan Tarapata – Mielczanin Roku 2013 w Plebiscycie Tygodnika Regionalnego „Korso”

Po raz osiemnasty już odbywał się Plebiscyt na Mielczanina Roku, organizowany przez Tygodnik Regionalny „Korso” w Mielcu. Tym razem kapituła plebiscytu pod przewodnictwem Bogdana Rojkowicza Dyrektora Agencji Wydawniczo-Reklamowej tytuł ten oraz Skałkę Korso przyznała Janowi Tarapacie – przedsiębiorcy z Tuszowa Narodowego, który jest właścicielem Firmy TARAPATA w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Mielcu oraz firm w Tuszowie Narodowym i Kolbuszowej, zatrudniając 400 osób. Tegoroczny laureat jest także od wielu lat samorządowcem, najpierw Rady Gminy Tuszów Narodowy, następnie Rady Powiatu Mieleckiego, a obecnie jest radnym Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Udziela się także społecznie, m.in. na niwie strażackiej i sportowej, a także charytatywnej. Mielecka uroczystość odbyła się w „Karczmie Polskiej”, a przybyło na nią nie liczne grono gości, m.in. posłanka Krystyna Skowrońska – także Mielczanka Roku z lat poprzednich, Janusz Chodorowski – prezydent Mielca, Andrzej Chrabąszcz – starosta mielecki, Zdzisław Nowakowski – radny wojewódzki, a także burmistrzowie i wójtowie gmin, poprzedni Mielczanie Roku, wielu przyjaciół i współpracowników laureata oraz Jego Rodzina.

 

 

    Po wręczeniu Skałki Korso, uroczystej laudacji dokonał starosta Andrzej Chrabąszcz, a także ze swoistą alokucją na temat laureata wystąpił ks. Wiesław Konior – proboszcz z Tuszowa Narodowego, m.in. z tej racji że wyróżniony Tuszowianin od lat udziela się w miejscowej wspólnocie parafialnej, będąc m.in. inicjatorem budowy nowego kościoła, a także wieloletnim przewodniczący Rady Parafialnej. Jan Tarapata dziękując za słowa uznania, podkreślił rolę swoich współpracowników, a przede wszystkim zaś rodziny, w tym głównie żony Elżbiety Tarapaty. Nie obyło się przy tym bez wzruszenia i męskiej łzy, bądź co bądź twardo stąpającego po ziemi przedsiębiorcy, samorządowca i polityka. Podczas uroczystości dostojnemu laureatowi złożono wiele życzeń, upominków oraz kwiatów, wręczając je przede wszystkim szanownej małżonce, której szczególną rolę podkreślał sam laureat. Przerywnik artystyczny spotkania stanowił koncert  zespołu akordeonowego Państwowej Szkoły Muzycznej w Mielcu. Rolę prowadzącej uroczystość pełniła Aneta Dyka-Urbańska, zaś zwieńczeniem wieczoru był poczęstunek i degustacja wyśmienitych potraw z kuchni „Karczmy Polskiej” w Mielcu.

 

Inf., fot. i wideo: Włodzimierz Gąsiewski

 

Zobacz alokucję o Janie Tarapacie – ks. Wiesława Koniora

 

Jan Tarapata Mielczanin Roku 2013

Sprawdź również

Kolejny top 10 przygotowany przez Pałacyk Oborskich!

Muzeum Historii Regionalnej „Pałacyk Oborskich” z przyjemnością prezentuje kolejny film popularnonaukowy, tym razem „TOP 10! …