Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Kampania „Narkotyki i dopalacze zabijają” na dużym ekranie
fragment spotu kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”

Kampania „Narkotyki i dopalacze zabijają” na dużym ekranie

fot. KPP Mielec

30.04.2019 – Policjantki, zajmujące się profilaktyką społeczną, przeprowadziły pogadankę z młodzieżą przed seansem w kinie Cinema 3D. W ramach ogólnopolskiej kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”, pod hasłem „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”, na ekranie kinowym pojawił się spot opracowany przez MSWiA.

„Narkotyki i dopalacze zabijają. Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” – to główne hasło kampanii edukacyjno-profilaktycznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Kampania jest adresowana przede wszystkim do młodych ludzi. Policjantki Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii KPP w Mielcu, sierż. szt. Magdalena Skulimowska i st. sierż. Ewelina Ziemba nawiązały współpracę z siecią kin Cinema 3D i tuż przed seansem filmowym przeprowadziły pogadankę profilaktyczną wykorzystując spot filmowy, który powstał w ramach wymienionej kampanii.

Jego twórcy zwracają uwagę na poważne zagrożenia dla życia i zdrowia, jakie niosą ze sobą nowe substancje psychoaktywne – narkotyki i dopalacze zabijają. Zarejestrowano kilka tysięcy zgłoszonych zatruć dopalaczami. To więcej, niż jest polskich youtuberów. Mogą one powodować depresję, zmiany skórne, wymioty, duszności, drgawki, zatrzymanie serca i bolesną śmierć – także w trakcie snu. Szkoda Ciebie na takie patoklimaty – przestrzegają autorzy kampanii.

Policjantki w rozmowie z młodzieżą przestrzegały przed narkotykami i dopalaczami. Mówiły o uzależnieniu od substancji psychoaktywnych. Omówiły także odpowiedzialność prawną nieletnich za czyny karalne i przejawy demoralizacji w świetle Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich. St. sierż. Ewelina Ziemba na kanwie spotu do kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają” mówiła o niebezpieczeństwie związanym z zażywaniem narkotyków i dopalaczy, a także konsekwencjach zdrowotnych, prawnych oraz społecznych uzależnienia.

Inf. i fot. http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-mielec/wydarzenia/91498,Kampania-Narkotyki-i-dopalacze-zabijaja-na-duzym-ekranie.html

Sprawdź również

VIII Nadzwyczajna Sesja Rady Powiatu Mieleckiego

odbędzie się w dniu  27 sierpnia 2019 r. o godz. 14.00 w Sali Obrad  Starostwa …