Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / KOLEJNY POJAZD RATOWNICZY

KOLEJNY POJAZD RATOWNICZY

Dzięki wspólnym działaniom druhów oraz Józefa Piątka, Wójta Gminy Mielec, jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Trześni wzbogaciła się o specjalistyczny samochód Renault Master. Pojazd zastąpi wysłużonego Honkera.

Ochrona terenów leśnych, łąk a także obszarów zagrożonych zalaniem i podtopieniami w czasie powodzi są podstawowymi zadaniami jednostek OSP. Dotychczas dla strażaków z Trześni zadanie to było mocno utrudnione ze względu na stan techniczny Honkera, który pozostawał w służbie od 1988 roku. – Nie możemy dopuścić do sytuacji, że druhowie mają obawy czy dojadą, lub wrócą z miejsca, gdzie wystąpiło zagrożenie. Dlatego postanowiliśmy wymienić 30-letniego Honkera na pojazd w pełni bezpieczny, spełniający obowiązujące normy – powiedział Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec.

Przekazany na ręce Prezesa  OSP Krzysztofa Piechoty, w obecności Kazimierz Bika, właściciela firmy dostarczającej auto, Renault Master, to lekki pojazd pożarniczy o masie całkowitej do 3,5 tony. Samochód wyposażony został między innymi w ledowe urządzenia sygnalizacyjno-ostrzegawcze, lampy stroboskopowe, radiotelefon, dodatkowy system ładowania, hak holowniczy oraz specjalistyczną zabudowę. Na pokład może zabrać jednorazowo do 7 strażaków. Zgodnie z obowiązującym prawem pojazd spełnia „Wymagania dla samochodów ratowniczo-gaśniczych i samochodów ratownictwa technicznego przeznaczonych dla Ochotniczych Straży Pożarnych” oraz posiada opinie Centrum Naukowo-Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej. – Każdemu właścicielowi nowego samochodu, życzy się, aby przejechał bezawaryjnie jak najwięcej kilometrów. Ja jednak życzę druhom, aby ich pojazd nie musiał robić tych kilometrów zbyt wiele i żeby był używany tylko do celów ćwiczebnych i reprezentacyjnych. Niech jak najrzadziej będzie wykorzystywany w sytuacjach, gdzie zagrożone może być ludzkie życie – życzył w trakcie przekazania Józef Piątek.

Pojazd dla OSP Trześń jest kolejnym, który w ostatnich latach zasilił gminne jednostki. W 2015 roku nowy Renault Master trafił do OSP Chrząstów, natomiast w 2016 roku udało się przeprowadzić kompleksowy remont samochodu Jelcz 005 GBAM-2,5/8+8. Fundusze przeznaczone na modernizację jednostek OSP pochodzą ze środków własnych Gminy Mielec.

Damian Małek

Starszy Specjalista ds. Promocji

Urząd Gminy Mielec

Sprawdź również

Liderzy bez strat

Po świątecznej przerwie wznowiła rozgrywki Radomyska Liga Futsalu o Puchar Burmistrza Radomyśla Wielkiego. W sobotę …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *