Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / KOMUNIKAT PRASOWY WS. FINANSOWANIA REWITALIZACJI LINII KOLEJOWEJ L25 NA ODCINKU PADEW – MIELEC – DĘBICA.

KOMUNIKAT PRASOWY WS. FINANSOWANIA REWITALIZACJI LINII KOLEJOWEJ L25 NA ODCINKU PADEW – MIELEC – DĘBICA.

Zarząd Województwa Podkarpackiego podjął decyzję o zwiększeniu kwoty dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego dla inwestycji pn. „Rewitalizacja linii kolejowej nr 25 na odcinku Padew – Mielec – Dębica”.

Przedsięwzięcie jest planowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Podkarpackiego na lata 2014-2020. Wnioskodawcą jest PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.  Pierwotnie zakładano, że koszt inwestycji wyniesie: 199 260 000 mln PLN z czego wydatki kwalifikowalne wyniosą: 162 000 000 mln PLN, a dofinansowanie EFRR: 137 700 000 mln PLN.

Postepowanie przetargowe i złożone oferty wykazały, że środki te są niewystarczające i konieczne jest zwiększenie zakładanych kosztów kwalifikowalnych z  162 mln zł do 200,08 mln zł. W związku z tym również wartość dofinansowania EFRR została zwiększona o kwotę 32 368 000 mln zł.

– To bardzo oczekiwana inwestycja dla regionu. Linia L25 jest ważna dla gospodarczego rozwoju województwa. Łączy ze sobą dwie strefy ekonomiczne mielecką i tarnobrzeską. Jeśli chcemy przerzucić część transportu z naszych dróg na tory, ta linia będzie w tym bardzo pomocna. Cieszę się, że po wielu latach zacznie się remont o co wspólnie z europosłem Tomaszem Porębą zabiegamy – powiedział marszałek Władysław Ortyl.

W ramach projektu pn. „Rewitalizacja linii kolejowej nr 25 na odcinku Padew – Mielec – Dębica” inwestor czyli  PKP PLK S.A. planuje między innymi poprawić parametry techniczne pod kątem regionalnego ruchu pasażerskiego i towarowego w celu uzyskania prędkości maksymalnej 100 km/h lub 120 km/h, wymiana nawierzchni na torach szlakowych i głównych, kompleksowa przebudowa peronów na stacjach i przystankach osobowych. Początek prac związanych z realizacją inwestycji planowany jest na przyszły rok.

Tomasz Leyko

Rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego

Województwa Podkarpackiego

Na zdjęciu: Mielec tory kolejowe 14 II 2018 r., fot. W. Gąsiewski

Sprawdź również

W środę rusza remont al. Kwiatkowskiego. Będą utrudnienia

Blisko centrum miasta ruszą prace związane z modernizacją al. Kwiatkowskiego. Pierwsze utrudnienia kierowcy napotkają w …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *