Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Big Band Lichtanski Wojciech

Koncert Big Bandu

Big Band Madej Dzymon

BIG Mielec BAND, zespół Domu Kultury SCK, zawsze w listopadzie rozpoczyna swój sezon koncertowy. Tak jest tez w tym roku. Muzycy BIG Mielec BAND wystąpią 25 listopada, o godz. 16, w sali nr 1 Domu Kultury SCK wraz ze swoimi wokalistami, którzy na stałe związali się z zespołem, a także z gośćmi – zespołem Michał Szkil Ouartet.

Big Mielec Band i goście

Do koncertu naszego Big Bandu nikogo zachęcać nie trzeba, jednak mieleckiej publiczności należy się kilka informacji o gościach specjalnych koncertu.

Michał Szkil Quartet to zespół złożony z absolwentów Akademii Muzycznej w Katowicach. Muzycy kwartetu to laureaci wielu nagród na międzynarodowych konkursach jazzowych, m.in: Jazz Juniors, Jazz nad Odrą, Getxo Jazz Festiwal, Lotos Jazz Festiwal. Koncertowali w Indiach, Niemczech, Holandii, Słowacji, Czechach. Mają na koncie wiele nagranych płyt, współpracują z czołowymi polskimi i zagranicznymi muzykami. Zespół wykona autorskie kompozycje oraz standardy jazzowe we własnych aranżacjach.

W skład zespołu wchodzą: Michał Szkil – piano, Wojciech Lichtański – saksofon altow,y Adam Tadel – kontrabas, Szymon Madej – perkusja.

Michał Szkil – pianista i kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, wykładowca na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na Uniwersytecie Rzeszowskim. Zdobywca wielu nagród na Międzynarodowych Festiwalach Jazzowych m.in.: I miejsce podczas 50 jubileuszowego Festiwalu „Jazz nad Odrą” 2014, I miejsce na XXXVII konkursie w Getxo (Hiszpania 2013), Grand Prix na Bielskiej Zadymce Jazzowej 2013, Grand Prix na 15 Przeglądzie Zespołów Jazzowych w Gdyni 2013, II miejsce na Festiwalu Pianistów Jazzowych w Warszawie, w Tarnowie zdobywca Grand Prix w roku 2012, II miejsce w konkursie jazzowym w Jeleniej Górze oraz II miejsce w konkursie Nowa Nadzieja Jazzu w Łomży. Prowadzi intensywną działalność koncertową występując wraz ze swoim kwartetem w najlepszych salach koncertowych i klubach jazzowych w Polsce i za granicą. Ściśle współpracuje  z Piotrem Wojtasikiem, Eryk Kulm Quintessence oraz Jerzy Małek Quintet. Koncertował m.in.: z Andy Middletonem, Piotrem Baronem, Piotrem Wojtasikiem, Maciejem Sikałą, Robertem Majewskim, Grzegorzem Nagórskim, Dorotą Miśkiewicz.

Małgorzata Rojkowicz

Sprawdź również

Kilka zdjęć i kilka zdań o koncercie Marka Dyjaka

Najmocniejszy głos polskiej sceny muzycznej, Marek Dyjak, wystąpił wczoraj (17 lipca) przed mielecką publicznością i …