Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Konne widowisko – Parada Konna w Żarówce informacje

Konne widowisko – Parada Konna w Żarówce informacje

Po raz dziewiąty Żarówka (gm. Radomyśl Wielki) była areną widowiskowych popisów, w których główne role odgrywały konie.

 Podczas niedzielnej Parady Konnej w Żarówce pojawili się hodowcy i właściciele koni z powiatów: mieleckiego, dębickiego, kolbuszowskiego, rzeszowskiego, tarnowskiego. Byli też miłośnicy dawnych tradycji wojskowych reprezentowani przez członków Stowarzyszenia Kawalerii Konnej im. 5. Pułku Strzelców Konnych w Dobryninie. W sumie licznie zgromadzeni widzowie z różnych zakątków Podkarpacia i Małopolski (byli nawet goście spod Zakopanego) mogli podziwiać około 50 koni różnych maści i ras, w tym klacze rasy małopolskiej i zimnokrwistej, które wzięły udział w czempionatach hodowlanych.

Sympatycy mogli nacieszyć oko

– Tak liczna obecność pasjonatów koni jest dowodem na to, że należy organizować takie imprezy, żeby nacieszyć zarówno oko, jak i serce – mówił Józef Rybiński, burmistrz Radomyśla Wielkiego otwierając 9. Paradę Konną w Żarówce. – Koń od wieków związany jest z człowiekiem i myślę, że ci, którzy mieli cokolwiek w życiu do czynienia z tymi zwierzętami, darzą je wyjątkową sympatią – dodał.

 Konkursy i pokazy

W trakcie Parady odbyły się konkursy powożenia amatorskich zaprzęgów parokonnych, wspomniane czempionaty hodowlane, pokazy zaprzęgu czterokonnego i sześciokonnego. W widowiskowy sposób zaprezentowali się członkowie Stowarzyszenia Kawalerii Konnej, którzy dali popis swoich umiejętności kawaleryjskich. Wydarzenie było także okazją do zakupu sprzętu niezbędnego w hodowli koni. Organizatorzy nie zapomnieli także o atrakcjach dla dzieci. Podczas eventu po raz kolejny odbyła się zbiórka pieniędzy dla Maksa Jachyma, który od ponad roku zmaga się z groźną chorobą.

Podziękowania organizatorów

– Cieszymy się, że miłośnicy koni ponownie tak licznie zawitali do naszej miejscowości. Dziękujemy licznym sponsorom i wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji tego wydarzenia – dziękowała jedna z organizatorek Józefa Smagacz.

Organizatorami Parady byli: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Lokalnego, Rada Sołecka i OSP w Żarówce, Okręgowy Związek Hodowców Koni w Rzeszowie, Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim, Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek.

Patronat honorowy nad imprezą sprawował: Burmistrz Radomyśla Wielkiego, zaś medialny m.in.wydawane przez nas:  Miesięcznik Wieści Regionalne i portal promocja.mielec.pl

Krzysztof Babiarz
Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim

 

Sprawdź również

Będzie nowy odbiorca odpadów

Firma FCC Tarnobrzeg sp. z o. o. złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu na odbiór i …