Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Fotogaleria / „Książka i biblioteka przyjacielem człowieka” – zajęcia edukacyjne

„Książka i biblioteka przyjacielem człowieka” – zajęcia edukacyjne

P1040882W ramach szkolnego projektu edukacyjnego „Kto czyta, żyje wielokrotnie”, realizowanego w Szkole Podstawowej Nr 11 w Mielcu przez koordynatorów projektu Wiesławę Skaza i Monikę Kuroń, uczniowie klas 6 b i  6 c uczestniczyli w 3 – godzinnych zajęciach  edukacyjnych w Bibliotece Pedagogicznej w Mielcu. Zajęcia, które odbyły się 5 maja 2016 r. w czytelni biblioteki poprowadzili nauczyciele bibliotekarze Józefa Krasoń i Elżbieta Minorczyk.

Podczas spotkania uczniowie zapoznali się z zagadnieniami dotyczącymi historii i współczesności książki i biblioteki, poznali Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Rzeszowie – Filia w Mielcu, odpowiadali na pytania związane z czytelnictwem, książką i biblioteką. Mieli również okazję poznać autora „Encyklopedii Miasta Mielca” – pana Józefa Witka i zadawać pytania dotyczące Ziemi Mieleckiej – naszej małej Ojczyzny. Zajęcia uzupełniła prezentacja multimedialna przygotowana przez prowadzące, wystawa książek dotyczących Mielca i okolicy oraz ćwiczenia z katalogiem on-line. Celem spotkania było promowanie i wspieranie czytelnictwa wśród uczniów, rozwijanie zainteresowań czytelniczych, wdrażanie do systematycznego korzystania z bibliotek oraz wykazanie atrakcyjności książek. W zajęciach w bibliotece uczestniczyło 39 uczniów pod opieką nauczycieli: Wiesławy Skaza, Iwony Zygmunt i Marty Trelskiej.

Inf. i fot.  Biblioteka Pedagogiczna w Mielcu

Sprawdź również

II Rundka Rowerowa z Powiatem Mieleckim [45 zdjęć]

Za nami II Rundka Rowerowa z Powiatem Mieleckim. Mimo odwołania tegorocznej edycji Powitania Lata udało …