Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Region / Samorząd i społeczność / Kto z PiS na prezydenta Mielca?

Kto z PiS na prezydenta Mielca?

Marszałek Władysław Ortyl nie wystartuje w listopadowych wyborach na prezydenta Mielca. Wszystko na to wskazuje, że kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na ten urząd będzie Maria Orłowska.

 

Od wielu miesięcy trwały dywagacje na temat kandydata Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta miasta Mielca. Od dłuższego czasu było wiadomo, że nie będzie to poseł Krzysztof Popiołek (o urząd ten starał się trzykrotnie bez powodzenia w latach 2002, 2006 i 2010), bo jest zawieszony w prawach członka partii. Dlatego wielu obserwatorów mieleckiego życia politycznego obstawiało byłego senatora, a od ubiegłego roku marszałka Władysława Ortyla. Jednak i on od dłuższego czasu dawał do zrozumienia, że nie wystartuje w wyborach prezydenckich. Stanie w wyborcze szranki do Sejmiku Województwa Podkarpackiego i będzie walczył o reelekcję na urząd marszałka.

Wszystko zatem wskazuje, że kandydatką PiS na prezydenta w tegorocznych wyborach będzie Maria Orłowska, której partia zaproponowała start kilkanaście dni temu. Oficjalne potwierdzenie tej informacji ma nastąpić wkrótce na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

Maria Orłowska to była wieloletnia dyrektorka Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Mielcu. W 2011 roku po połączeniu SOSW z Zespołem Szkół Specjalnych została wicedyrektorką. Od lat związana jest m.in. z Zespołem Pieśni i Tańca „Rzeszowiacy”, Chórem Nauczycielskim „Akord”, Towarzystwem Miłośników Ziemi Mieleckiej czy hufcem ZHP w Mielcu.

W 2010 roku startowała do Rady Powiatu Mieleckiego z listy Porozumienia Samorządowo-Gospodarczego (powstałego na bazie Polskiego Stronnictwa Ludowego) głównego ugrupowania rządzącego powiatem mieleckim.

arz

Sprawdź również

Husqvarna Gardner Tarapata 3. Kryterium rowerowe Mielec – zakończone [wideo, foto]

Za nami 3. Kryterium rowerowe. Trudne warunki atmosferyczne, ale też zawody na wysokim poziomie. Gratulujemy …