Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Kultura i język współczesnej Japonii – zapraszamy na spotkanie do Biblioteki

Kultura i język współczesnej Japonii – zapraszamy na spotkanie do Biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna SCK w Mielcu zaprasza na spotkanie poświęcone językowi japońskiemu i kulturze współczesnej Japonii – 27 kwietnia, w czwartek, o godz. 17.30 w Sali Audiowizualnej, w budynku Biblioteki przy ul. Kusocińskiego 2. Spotkanie poprowadzi Pani Wioletta Laskowska-Smoczyńska z Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie.

Prelegentka jest japonistką, tłumaczką i lektorką języka japońskiego. Obecnie pracuje w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie, gdzie zajmuje się kontaktami zagranicznymi i organizacją imprez promujących kulturę japońską.

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach inicjatywy BLISKO i realizowanego przez naszą Bibliotekę projektu Biblioteka na językach: śladami mowy mieleckiej. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Małgorzata Rojkowicz

p r o m o c j a :

Nepomuki w dolinie Wisły i Wisłoki

zobacz:

Rzemień baszta obronna, S. Mityk akwarela 2002 r. https://allegrolokalnie.pl/oferta/rzemien-baszta-obronna-s-mityk-akwarela-2002-r

lub:

O nas

Sprawdź również

Są pieniądze na izbę pamięci

Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim pozyskał 1,6 mln zł na przebudowę budynku byłej rzeźni w …