Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Łukasza Gurdaka autorska wystawa „Akt”

Łukasza Gurdaka autorska wystawa „Akt”

Tradycyjnie już sezon wakacyjny w naszej galerii to wystawy lżejsze gatunkowo. Tym razem zaprosiliśmy mieleckiego twórcę, Łukasza Gurdaka, który zaprezentuje się z autorską wystawą pt. „Akt”. To nie pierwsza wystawa Łukasza w galerii Jadernówki, pierwsze spotkanie z tą tematyką w jego twórczości miało miejsce pięć lat temu, wcześniej brał też udział w wystawach zbiorowych. Obecna prezentacja to w pewnym sensie podsumowanie dotychczasowych osiągnięć autora.  To zdecydowany lider wśród mieleckich fotografików, zarówno pod względem zaawansowania technicznego jak i osiągnięć w skali kraju i na arenie międzynarodowej. Dotychczas żaden fotografik z Mielca nie tylko nie uczestniczył w takiej liczbie międzynarodowych wystaw, ale i nie otrzymał tylu znaczących wyróżnień . To jest najlepszy dowód na prezentowane walory jego twórczości fotograficznej. Jak sam mówi: „fotografuję, bo to kocham” i te emocje widoczne są w każdym z jego obrazów.

Nie było łatwo dokonać selekcji materiału, który chcieliśmy pokazać. Wspólnie z Łukaszem zdecydowaliśmy, że tym razem pokażemy prace, które zdobywały laury na konkursach i wystawach. Ostatecznie wybraliśmy 30 światłorysów, które eksponujemy w formacie 60x90cm. Razem z autorem mamy nadzieję, że prezentowane prace poprowadzą widzów w świat fotograficznej estetyki. Wystawie towarzyszy folder z kilkoma reprodukcjami prac Łukasza Gurdaka.

W załączniku przesyłamy plakat, który towarzyszy wystawie. Serdecznie zapraszamy na wernisaż, który odbędzie się 12 lipca o godzinie 18 w Jadernówce.

ŁUKASZ GURDAK (rocznik’84), od roku 2009 członek rzeczywisty Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców z tytułem Artysty Fotografa (AFRP).

Członek i założyciel Mieleckiej Grupy Fotograficznej (2009).
W roku 2017 uhonorowany przez Międzynarodową Federację Sztuki Fotograficznej (FIAP) tytułem Excellence FIAP (EFIAP, od roku 2014 posiadacz tytułu Artiste FIAP – AFIAP).
Swoje prace prezentował podczas wystaw indywidualnych oraz brał udział w 91 wystawach międzynarodowych organizowanych pod patronatem FIAP w 38  państwach na 5 kontynentach (Afryka, Australia, Azja, Ameryka Północna, Ameryka Południowa, Europa). Laureat kilkudziesięciu konkursów i prezentacji fotograficznych, najnowsze wyróżnienie to 3 miejsce w 12-tej edycji jednego z najbardziej prestiżowych konkursów fotograficznych PX3 – Prix de La Photographie Paris 2018 w kategorii fotografia profesjonalna/fotografia artystyczna/akt.

Janusz Halisz

Kustosz Działu Fotografii Muzeum Regionalnego w Mielcu

 

Sprawdź również

Folkowo-popowy Kwiat Jabłoni zauroczył [132 zdjęcia]

24 maja 2019 r. na scenie SCK w Mielcu odbył koncert folkowo-popowy zespołu Kwiat Jabłoni, …