Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....

Malowany świat Zalipie

5 grudnia 2013 r. w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu. Odbył sie wernisaż wystawy pt. „Malowany świat Zalipie”, dokumentującej malowany świat wsi Zalipie z Powiśla Dąbrowskiego. Na zaprezentowanej ekspozycji pokazane są, pochodzące ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Tarnowie archiwalne fotografie, dokumenty, listy, zdjęcia dawnych malatur naściennych, a także bogata reprezentacja malowanek, wycinanek, ceramiki, plastyki obrzędowej oraz strojów ludowych.

Otwarcia wystawy dokonał Jacek Tejchma, dyrektor Samorządowego Centrum Kultury, który przekazał wiele informacji o tym rodzaju sztuki ludowej oraz własnych wspomnień z  pobytu w Zalipiu. Do tego jeszcze garść bardziej szczegółowych informacji przekazała Danuta Cetera z Muzeum Etnograficznego w Tarnowie, która już bezpośrednio zaprosiła do zwiedzania wystawy, którą można będzie można  oglądać do 12 stycznia 2014 r.

Inf. i fot. Włodzimierz Gąsiewski

Malowany świat Zalipie

Sprawdź również

Wystawa „Przez okno” – Galeria, ul. Kusocińskiego 2

Przez okno… adres z widokiem na obrazy  „Przez okno…”– wystawa twórczości Haliny Saj zagościła w …