Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Region / Ludzie i polityka / Mielec w Obronie Demokracji i Wolności Mediów

Mielec w Obronie Demokracji i Wolności Mediów

Liczna grupa członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości z terenu Powiatu Mieleckiego uczestniczyła w zorganizowanym przez PiS marszu sprzeciwu wobec tego, co obecnie dzieje się w Polsce.

 

Był to wyraz protestu wobec tak ogromnej skali nieprawidłowości, manipulacji i nadużyć wyborczych, które pojawiły się w listopadowych wyborach samorządowych.

13 grudnia 2014 stał się dniem protestu przeciwko wielkiemu nadużyciu w sprawie głosowania i ograniczania wolności mediów. Kil­ka­dzie­siąt ty­się­cy ludzi z całej Pol­ski trzymając biało-czerwone róże oraz polskie flagi ma­sze­ro­wa­ło w War­sza­wie pod ha­sła­mi obro­ny de­mo­kra­cji i wol­no­ści me­diów. Była to największa demonstracja w powojennych dziejach Polski.

Marsz rozpoczął się od apelu pamięci ofiar stanu wojennego. Prezes PiS Jarosław Kaczyński podkreślił, że dziś trzeba też pamiętać o wszystkich innych ofiarach komunizmu: „Musimy pamiętać o wszystkich, którzy ponieśli ofiarę w walce o wolną Polskę. – Ta pamięć jest nam potrzebna, aby Polska mogła była demokratyczna”. Dodał, że jest to obywatelski pochód i podziękował wszystkim za pojawienie się na nim. Podkreślił, że jego uczestnicy dobrze służą ojczyźnie.

Marsz był organizowany po raz czwarty. Uczestnicy przeszli z Placu Trzech Krzyży pod Belweder. Wyruszyli spod pomnika Wincentego Witosa, a po drodze złożyli kwiaty pod monumentami: Ronalda Reagana, Stefana Grota-Roweckiego, Ignacego Paderewskiego, Romana Dmowskiego i Józefa Piłsudskiego pod Belwederem.

 

Joanna Rębisz

Przewodnicząca Klubu Radnych PiS

Rady Powiatu Mieleckiego

 

Mielec w Obronie Demokracji i Wolności Mediów

Sprawdź również

Oczyszczacze powietrza we wszystkich miejskich żłobkach i przedszkolach

Łącznie czterdzieści oczyszczaczy powietrza trafiło w ostatnich dniach do wszystkich miejskich żłobków oraz przedszkoli. Dziś …