Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / MIELECKA MŁODZIEŻ POJECHAŁA DO PORTUGALII

MIELECKA MŁODZIEŻ POJECHAŁA DO PORTUGALII

05.09.2017. Miasto Mielec zostało zakwalifikowane jako partner do kolejnego programu  finansowanego ze środków Unii Europejskiej jakim jest Program Erasmus+ Youth Empowerment Poiares.

Jego realizatorem jest gmina Vila Nova de Poiares w Portugalii. Program skierowany jest do młodzieży, której  dotyczy jedna z kilku kategorii ograniczeń. Są to m.in. osoby pochodzące
z uboższych rodzin, borykających się z problemami finansowymi lub korzystającymi
ze świadczeń pomocy społecznej. Szanse niezwykłego wyjazdu do Portugalii otrzymała także młodzież z rodzin dotkniętych bezrobociem. Dotyczy to także młodzieży o ograniczonych umiejętnościach społecznych zamieszkujących obszary wiejskie z dala od dużych ośrodków miejskich i mających ograniczony dostęp do transportu publicznego.

Program Erasmus+ Youth Empowerment Poiares jest w 100% finansowany ze środków Unii Europejskiej. Gmina Vila Nova de Poiares w ramach projektu organizuje i finansuje kwotą ponad 21 tysięcy euro, zarówno przejazd jak i tygodniowy pobyt w Portugalii dla 20 osób w wieku 16-20 wraz z trojgiem opiekunów. Razem z młodzieżą we wtorek 5 września do Portugalii wyjechało troje nauczycieli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Mielcu: Agnieszka Gardulska, Barbara Iwanicz i Karol Zarzyczny.

W programie pobytu są przewidziane przede wszystkim edukacyjne i integracyjne zajęcia
z portugalską młodzieżą realizowane według wytycznych programu, a także wycieczki po regionie Vila Nova de Poiares, zwiedzanie uniwersyteckiego miasta Coimbra i dwudniowy pobyt nad Oceanem Atlantyckim.

Pierwszym organizacyjnym etapem wyjazdu finansowanym także w ramach programu był kilkudniowy pobyt w Portugalii Pani Agnieszki Gardulskiej, nauczycielki Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 wraz z uczennicą Aleksandrą Słaby.

Anna Karwacka

Kierownik Biura Promocji i Obsługi Inwestora

Sprawdź również

„Ekstremalny Plac Zabaw” w Mielcu po raz kolejny [101 zdjęć]

3 lipca 2020 r. Miasto Mielec, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mielcu Studio Wizualne …