Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Region / Ludzie i polityka / „Mieleckie kolędowanie z Posłem” po raz drugi

„Mieleckie kolędowanie z Posłem” po raz drugi

„Mieleckie kolędowanie z Posłem” po raz drugi

W niedzielne popołudnie, 29 stycznia br. w Pałacyku Oborskich w Mielcu Poseł na Sejm RP Fryderyk Kapinos zaprosił mieszkańców Mielca i powiatu mieleckiego na wspólne kolędowanie.

Niedługo po objęciu mandatu poselskiego, w styczniu 2020 roku poseł Fryderyk Kapinos zorganizował pierwsze spotkanie pod znakiem wspólnego kolędowania. Inicjatywa ta spotkała się z dużym zainteresowaniem. W tym roku poseł Fryderyk Kapinos powrócił do pomysłu wspólnego kolędowania w Pałacyku Oborskich. Tym razem w rolę muzycznego przewodnika po świecie kolęd i pastorałek wcielił się Marcin Pokusa, nauczyciel śpiewu w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu, leader i inicjator zespołuiGramy z Pokusą, Ślemienianin, góral żywiecki, współzałożyciel wielu znanych zespołów muzycznych takich jak: Siewcy Lednicy, Kapela Marcina Pokusy, Fickowo Pokusa, BESQUIDIANS; producent, muzyk folkowy a także śpiewak operowy, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie śpiewu ks. dr hab. Pawła Sobierajskiego, artysta chóru Opery Krakowskiej, laureat nagrody TVP Poznań „Eurotalent 2004”.

Zgromadzeni na drugim „Mieleckim kolędowaniu z Posłem” zaśpiewali kilkanaście kolęd i pastorałek. Goście spotkania usłyszeli również od Marcina Pokusy anegdoty i ciekawostki związane z obchodami Świąt Bożego Narodzenia na Żywiecczyźnie – rodzinnych stronach artysty.

– Zbliża się koniec tradycyjnego czasu śpiewania kolęd i pastorałek. Bardzo się cieszę, możemy się dziś spotkać i wspólnie kolędować. To bardzo ważne, aby dbać o kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych  – mówił poseł Fryderyk Kapinos.

Kamil Kagan

Dyrektor Biura Poselskiego Fryderyka Kapinosa

p r o m o c j a :

Ikony na I Komunię św., chrzest, ślub, urodziny, imieniny i inne okazje

Poszukaj w szafach, na strychu i w piwnicy!!!

Sprawdź również

Wśród najlepszych na Podkarpaciu

Historyczny awans koszykarek ZSP Ruda (Gmina Radomyśl Wielki) do finału wojewódzkiego rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego! …