Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Mieleckie obchody 100-lecia Bitwy Warszawskiej

Mieleckie obchody 100-lecia Bitwy Warszawskiej

Połączone siły aktorskie i muzyczno-wokalne wystąpiły w sobotni wieczór w widowisku „Mundur na nim szary”. Samorządowe Centrum Kultury z okazji 100-lecia obchodów Bitwy Warszawskiej zaprosiło mielczan 15 sierpnia za siedzibę Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Kusocińskiego 2. Była okazja, aby wysłuchać pieśni patriotycznych, wierszy, fragmentów listów bohaterów wojny polsko-bolszewickiej. Przewodnikiem po wspomnieniach o tamtych wydarzeniach był… Józef Piłsudski, udanie wykreowany przez Janusza Pacholca. Widowisko muzycznie oprawiła Mielecka Orkiestra Dęta SCK pod dyrekcją Macieja Fijałkowskiego przy wokalnym wsparciu Chóru Towarzystwa Śpiewaczego „Melodia”, Chóru „Pasjonata” Gminnego Ośrodka Kultury w Padwi Narodowej oraz młodych wokalistek – Sylwii Pisarczyk i Aleksandry Malczyńskiej. Wiersze recytowali aktorzy Grupy Teatralnej „Antrakt” i „Senior Show”. Wzruszające widowisko patriotyczne przyciągnęło uwagę kilkuset mielczan.

Mieleckie obchody 100-lecia Bitwy Warszawskiej zatytułowane „Ojczyzna w potrzebie” będą miały jeszcze jedną odsłonę, na którą już teraz zapraszamy na 29 sierpnia, na godz. 17 do Parku Oborskich.

Małgorzata Rojkowicz

Sprawdź również

Wystawa poplenerowa na finiszu

Galeria ESCEK w Domu Kultury SCK znów jest czynna i zaprasza mielczan do obejrzenia ekspozycji …