Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Audio Video / Mikrofon FKS: przygotowania do meczu z Puszczą i testy motoryczne

Mikrofon FKS: przygotowania do meczu z Puszczą i testy motoryczne

Piłkarze FKS Stal Mielec sezon Fortuna 1 Ligi rozpoczęli od pewnej wygranej w Krakowie z Garbarnią 2:0. W niedzielę zagrają z kolejną małopolską ekipą, w Niepołomicach z Puszczą.

Stal pokonała Garbarnię 2:0, a mecz odbył się na świetnie przygotowanej murawie Stadionu Miejskiego w Krakowie, gdzie swoje spotkania rozgrywa Wisła. – Najważniejsze, że jest zwycięstwo ale tym meczu już zapominamy, mimo że był dobry. Skupiamy się na Puszczy – mówi obrońca Biało-Niebieskich Mateusz Spychała.

W niedzielę o 19:23 rozpocznie się mecz Puszcza Niepołomice – FKS Stal Mielec. Będzie to pierwszy oficjalny mecz przy sztucznym oświetleniu na stadionie w Niepołomicach, wpisany też w obchody 95-lecia Puszczy, która ten sezon zaczęła jednak od porażki 0:3 z Rakowem Częstochowa.

– Chcemy zająć się sobą, tym by dobrze w tym meczu wyglądać fizycznie i pokazać jakość, którą mamy w szatni. Każdy mecz wymaga specyfiki i pomysłu na przeciwnika ale będziemy chcieli też pielęgnować swój styl gry – mówi trener Stali Artur Skowronek. – Będzie nas czekało sporo stałych fragmentów gry, bo tam boisko jest mniejsze i łatwiej o skuteczność ze stałych fragmentów gry – dodaje.

– To przeciwnik niewygodny, starają się wykorzystywać stałe fragmenty gry, tym mogą nas zaskoczyć. Jeżeli utrzymamy koncentrację to będzie wszystko OK – dodaje Mateusz Spychała.

Gra mielczan w meczu z Garbarnią wyglądała obiecująco. – Wszyscy bardzo fajnie adoptują się do naszego treningu, wszyscy są gotowi z dużym optymizmem na mecz w niedzielę – mówi trener Skowronek.

Mielecki sztab szkoleniowy zaprosił latem do współpracy trenera Karola Bortnika specjalizującego się w przygotowaniu motorycznym. W tym tygodniu kolejny raz odwiedził mielecką drużynę by wykonać badania. – Zostały przeprowadzone powtórnie kompleksowe testy motoryczne dla piłkarzy pierwszego zespołu, by zobaczyć jak przebiegła praca podczas okresu przygotowawczego – wyjaśnia Bortnik.

– Moja współpraca z trenerem Arturem Skowronkiem trwa już dłuższy czas, spotykamy się, rozmawiamy, zastanawiamy się jak wybrać najlepszą drogę dla zawodników Stali Mielec. Chcemy zindywidualizować obciążenia treningowe by wznieść na wyżyny każdego z piłkarzy – relacjonuje trener Karol Bortnik.

– Wnioski i kierunek pracy zostaną przekazane sztabowi. Trener Skowronek jest inteligentnym szkoleniowcem i będzie potrafił w odpowiedni sposób korzystać z wszystkich wskazówek – podkreśla.

 

Sprawdź również

Podczas burzy pomnik pamięci Żydów mieleckich ocalał

26 maja 2020 r. w godzinach popołudniowych przeszła wiosenna burza nad Mielcem, która choć trwała …