Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Grid / Mikrofon FKS: w Mielcu walne zebranie, w Olsztynie mecz o ważne punkty

Mikrofon FKS: w Mielcu walne zebranie, w Olsztynie mecz o ważne punkty

W mieleckim Klubie piłkarskim w tym tygodniu dwa ważne wydarzenia. W niedzielę w Olsztynie Biało-Niebiescy powalczą o istotne dla losów drużyny punkty. Wcześniej o przyszłości Klubu zdecydują jego członkowie.

Stal Mielec plasuje się obecnie na czwartej pozycji w tabeli Nice 1 Ligi. Na dwie kolejki przed końcem sezonu do drugiego miejsca oznaczającego awans do ekstraklasy traci cztery oczka. – Cel się nie zmienia. Nadal mamy matematyczne szanse. Po dwóch ostatnich meczach będzie wiadomo na którym miejscu w tabeli skończymy – mówi trener bramkarzy Bogusław Wyparło.

Nie poddajemy się, musimy się szybko pozbierać bo czeka nas trudny wyjazd do Olsztyna. Zrobimy wszystko by przywieźć trzy punkty – dodaje bramkarz Rafał Strączek.

Stalowcy marzą jeszcze o ekstraklasie, Stomilowcy muszą twardo walczyć o pozostanie na zapleczu ekstraklasy. – Im zwycięstwo jest niezbędne by utrzymać się w lidze, będą zdeterminowani. My jesteśmy zespołem, który ostatnio zrobił duży postęp w ataku pozycyjnym, z kontry zawsze umieliśmy grać. Będziemy bardzo trudnym przeciwnikiem dla Stomilu – ocenia Bogusław Wyparło.

Staramy się patrzeć na siebie i swoją grę. To nas mają się bać, my jedziemy tam po punkty – podkreśla Strączek.

Wcześniej natomiast ma zapaść decyzja ważna dla przyszłości mieleckiego Klubu. Dzisiaj spotykają się członkowie Stowarzyszenia FKS Stal Mielec by zagłosować w sprawie powołania spółki akcyjnej.

Decyzja delegatów będzie dotyczyła powołania spółki. To niezbędna decyzja by klub dalej się rozwijał – wyjaśnia Wyparło. – Jest to ważne z powodów finansowych. Forma stowarzyszenia wyczerpała swoją możliwość dalszego finansowania. By pozyskiwać większe środki trzeba powołać spółkę – informuje Wyparło, który jest również dyrektorem Akademii FKS Stal Mielec.

FKS Stal Mielec

Sprawdź również

Jest gminne dofinansowanie

Gmina Radomyśl Wielki ponownie wyraziła chęć pomocy dla województwa przy budowie chodników wzdłuż drogi wojewódzkiej …