Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Grid / Miłe złego początki

Miłe złego początki

Do Piotrkowa Trybunalskiego Stal chyba jeszcze nigdy nie jechała tracąc w tabeli do gospodarzy aż osiem punktów. Oba
zespoły w poprzednich sezonach były wręcz nierozłączne i nie ustępowały siebie nawet na krok. Niestety obecne
rozgrywki nie układają się po myśli mielczan, na co nie mogą narzekać w Piotrkowie Trybunalskim.
Faworytem sobotniego starcia byli więc gospodarze, lecz początek spotkania zdecydowanie należał do podopiecznych Krzysztofa
Lipki i Tomasza Sondeja, którzy bardzo szybko objęli prowadzenie 6:1. „Czeczeńcy” mięli szansę na powiększenie i tak wysokiego
dorobku, lecz kontratak przyjezdnych zatrzymał kapitalny w tym meczu Marcin Schodowski, który swoimi interwencjami dał
kolegom sygnał do ataku. Ci powoli zaczęli odrabiać straty, lecz Stal cały czas utrzymała bezpieczny dystans, a duża w tym zasługa
Piotra Rutkowskiego wypożyczonego właśnie z Piotrkowa, który w hali „Relax” rozgrywał swój najlepszy mecz w barwach Stali.
Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gości 16:13.
Drugie 30 minut były zgoła odmienne, gdyż mielczanie nagle przestali trafiać w bramkę, a gdy już im się to udawało, to na drodze
piłki stawał Marcin Schodowski. To tylko napędzało gospodarzy, którzy niesieni dopingiem kibiców najpierw odrobili straty, a
następnie zaczęli budować swoją przewagę, która rosła z minuty na minutę. Ciężar zdobywania bramek na swoje barki wzięli
Sebastian Iskra, Piotr Swat i Filip Surosz na których recepty nie mogli znaleźć mieleccy bramkarze.
Ostatecznie Piotrkowianin zwyciężył 34:26, tym samym coraz głośniej zgłaszając akces do fazy play off. Ta zaś od mielczan oddala
się z każdym kolejnym meczem.
Ostatni mecz w tym roku Stal rozegra już w najbliższą sobotę w Kwidzynie z tamtejszym MMTS-em i będzie to tym samym
pierwszy mecz rundy rewanżowej PGNiG Superligi sezonu 2018/2019.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – SPR Stal Mielec 34:26 (13:16)
Piotrkowianin: Schodowski, Procho – Mróz 2, Urbański 1, Woynowski 3, Iskra 7, Szopa 3, Kaźmierczak, Swat 5, Surosz 5, Andreou,
Pożarek 1, Mastalerz, Sobut 4, Tórz 3, Pacześny.
Rzuty karne: 2/2
Kary: 4 min (Kaźmierczak – 4 min.)
SPR Stal: Lipka, Wiśniewski – Krępa 4, Janyst 1, Wypych, Skuciński 1, Miedziński, Pawłowski, Sarajlić 4, Grzegorek 1, Kowalczyk 6/3,
Rutkowski 9, Ćwięka.
Rzuty karne: 3/4
Kary: 6 min (Sarajlić – 2 min., Grzegorek – 2 min., Ćwięka – 2 min.)

Sprawdź również

WAŻNA DECYZJA W SPRAWIE PODKARPACKIEGO CENTRUM MEDYCYNY DZIECIĘCEJ!!!

Rzeszów, 2024 – 04 – 12 Jest pozytywna decyzja o celowości inwestycji (tzw. OCI) dla …