Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Mistrzowie ortografii

Mistrzowie ortografii

ortografia radomysl 1Nikola Szęszoł została „Mistrzem Ortografii 2016” podczas 10. Gminnego Konkursu Ortograficznego, który odbył się w Szkole Podstawowej w Dąbrówce Wisłockiej.

W finale gminnym wzięło udział 19 uczniów podstawówek wyłonionych z eliminacji szkolnych. – Uczniowie zmierzyli się z testem ortograficznym, w którym mogli zdobyć maksymalnie 100 punktów. Uzyskane wyniki świadczą o wyrównanym poziomie uczniów szkół podstawowych w zakresie ortografii. Poprzez ten konkurs chcemy budzić w uczniach świadomość ortograficzną i mobilizować do zgłębiania wiedzy w zakresie polskiej ortografii – przekazuje Alina Szot, nauczycielka języka polskiego w SP w Dąbrówce Wisłockiej, która zorganizowała turniej.

Kortografia radomysl 2omisja złożona z polonistów oceniła testy sprawdzające znajomość zasad ortograficznych oraz umiejętność zastosowania ich w praktyce i na tej podstawie wyłoniła „Mistrza Ortografii 2016” wśród uczniów szkół podstawowych z gminy Radomyśl Wielki. Najlepsza okazała się Nikola Szęszoł (SP Dąbrówka Wisłocka), która zdobyła 82 punkty. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Ryś (SP Zdziarzec) – 80 pkt., a trzecie Wiktoria Siembab (NSP  w Dulczy Małej) – 79 pkt.

Nagrody ufundowane przez dyrektora GZEAS Andrzeja Przybyszewskiego wręczyła dyrektor SP w Dąbrówce Wisłockiej Stanisława Syper. Laureaci z miejsc I i II, III otrzymali książki, a każdy uczestnik konkursu zestaw długopisów i dyplom.

Krzysztof Babiarz
Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim

Sprawdź również

Pałacyk Oborskich otwarty dla zwiedzających

Z ogromną radością informujemy, że w związku z nowymi wytycznymi od 4 maja otwieramy podwoje …