Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Grid / Mistrzyni ortografii z Dulczy Małej

Mistrzyni ortografii z Dulczy Małej

Wiktoria Siembab z Dulczy Małej wygrała XI Gminny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii” dla uczniów klas IV-VII szkół z gminy Radomyśl Wielki.

 

W tegorocznym konkursie, który 22 listopada odbył się w Szkole Podstawowej w Dąbrówce Wisłockiej, udział wzięli uczniowie dziewięciu szkół podstawowych. Do drugiego etapu gminnego awansowało 18 najlepszych z eliminacji szkolnych. W nim zmierzyli się z dyktandem pt. „Po polsku o historii”, była to też okazja do utrwalenia wiadomości o wydarzeniach związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

Najlepszy wynik – 95 punktów (na 100 możliwych) uzyskała Wiktoria Siembab (NSP Dulcza Mała) i tym samym zdobyła tytuł „Mistrzyni Ortografii 2017”. Drugie miejsce zajęła Justyna Krzystyniak (SP Dąbrówka Wisłocka) – 94,5pkt., trzecie Nikola Szęszoł (SP Dąbrówka Wisłocka) – 93pkt., a czwarte Michał Sadowski (ZSP Janowiec) i Karolina Żytniak (ZSP Żarówka) – 90 pkt.

– Powyższe wyniki świadczą o wyrównanym poziomie uczniów w zakresie ortografii. Komisja złożona z polonistów oceniła dyktando sprawdzając umiejętność zastosowania zasad ortograficznych w praktyce. Poprzez ten konkurs chcemy budzić w uczniach świadomość ortograficzną, porównać ich umiejętności i znajomości zasad ortograficznych – przekazuje Alina Szot, nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej w Dąbrówce Wisłockiej, która zorganizowała zmagania na etapie gminnym.

 

Po ogłoszeniu wyników Stanisława Syper, dyrektorka SP w Dąbrówce Wisłockiej, wręczyła laureatom dyplomy i nagrody, ufundowane przez dyrektora GZEAS-u Andrzeja Przybyszewskiego. Słodycze i napoje dla każdego uczestnika konkursu ufundowali: Jan i Danuta Kiziorowie oraz Małgorzata i Ryszard Batkowie z Dąbrówki Wisłockiej.

Krzysztof Babiarz
Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim

Sprawdź również

W Mielcu i powiecie Radio Leliwa bezkonkurencyjne

Według wykresu słuchalności Radio Leliwa ma największą słuchalność w regionie. Wykres zamieszczamy, a kolegom radiowcom, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *