Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Historia i Kultura / Życie kulturalne / Młodzieżowa reprezentacja gminy Wadowice Górne w szachach trzecia w finale wojewódzkim

Młodzieżowa reprezentacja gminy Wadowice Górne w szachach trzecia w finale wojewódzkim

W Górnie (gm. Sokołów Małopolski) odbył się 1-ego grudnia 2013 r. Finał Wojewódzki w szachach organizowany w ramach XVI Edycji Współzawodnictwa Gmin Wiejskich w sporcie młodzieżowym.

Turniej rozgrywano systemem indywidualnym i na podstawie wyników uzyskanych przez poszczególnych zawodników danej gminy prowadzona była klasyfikacja drużynowa. W zawodach brali udział juniorzy i juniorki ur. 1996 r. i młodsi, mieszkający na wsi. Gmina mogła być reprezentowana maksymalnie przez 10 zawodników, a jej reprezentanci nie mogli być kojarzeni ze sobą.

Gmina Wadowice Górne dopiero drugi raz uczestniczyła w rozgrywkach finałowych na szczeblu wojewódzkim. Rok temu, jako debiutant, zajęła wysokie czwarte miejsce. W tym roku szachiści z Wadowic wrócili z pucharem za zajęcie trzeciego miejsca.

Turniej rozgrywany był na dystansie 9 rund, ale już na dwie rundy przed końcem dwie pierwsze drużyny były poza zasięgiem rywali, plasując się odpowiednio w klasyfikacji końcowej:

1. Gmina Sokołów Małopolski – 57,5 pkt.

2. Gmina Domaradz – 50,5 pkt.

Natomiast walka o trzecie miejsce trwała aż do ostatniej partii. Przystępując do ostatniej rundy różnica pomiędzy szóstą i trzecią drużyną wynosiła zaledwie 2,5 pkt. (maksymalnie do zdobycia było 10 pkt.). Z rywalizującej o podium czwórki gmin sukces odniosła gmina Wadowice Górne:

3. Gmina Wadowice Górne – 37,0 pkt.
4. Gmina Grodzisko Dolne – 36,5 pkt.
5. Gmina Markowa – 36,0 pkt.
6. Gmina Łańcut – 34,5 pkt.

Reprezentacja Gminy Wadowice Górne wystąpiła w składzie:

Miga Sebastian (Wadowice Górne), Należna Gabriela (Wadowice Górne), Chlebicki Mateusz (Wadowice Dolne), Krzysztofik Magdalena (Jamy), Para Joanna (Przebendów), Mędrek Maria (Wadowice Górne), Kusek Dominik (Wampierzów), Mędrek Justyna (Wadowice Górne), Mędrek Grzegorz (Wadowice Górne), Bednarz Paulina (Wampierzów).

Najwięcej punktów dla Wadowic zdobyli Miga Sebastian (5,0) oraz Należna Gabriela, Chlebicki Mateusz i Krzysztofik Magdalena (po 4,5).

Inf. i fot. Adam Krawiec

Młodzieżowa reprezentacja gminy Wadowice Górne w szachach

Sprawdź również

Wystawa „Przez okno” – Galeria, ul. Kusocińskiego 2

Przez okno… adres z widokiem na obrazy  „Przez okno…”– wystawa twórczości Haliny Saj zagościła w …