Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Region / Gospodarka i ekonomia / Monitoring zadziałał!

Monitoring zadziałał!

Odwilż i topniejące śniegi nie wyrządziły szkód na terenie Powiatu Mieleckiego. Kulminacyjna faza przepływu wezbranych wód w rzekach i ciekach wodnych w rejonie Mielca miała miejsce 4 i 5 lutego.

W niektórych miejscowościach podniesione poziomy wód mogły zagrozić kilku domostwom, ale w porę zostały uruchomione śluzy i dokonano kontrolowanego zrzutu wód.

Sytuacja stanu wód w zlewniach rzek naszego powiatu była cały czas monitorowana przez nasz Wydział – informuje Ryszard Krawiec, Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego mieleckiego Starostwa.

Topniejące śniegi i co za tym idzie – podwyższone stany wód były okazją do przetestowania w praktyce zainstalowanego pod koniec minionego roku systemu monitoringu wód na terenie Powiatu Mieleckiego. Jak wyjaśnia R. Krawiec, dzięki systemowi udało się na czas zareagować i nie dopuścić do lokalnych podtopień.

Wdrażany system monitoringu  koreluje ze sobą wskazania zarówno wskaźników opadowych, jak i poziomu rzek. Współdziałające z nim oprogramowanie dokonuje analizy pomiarów i przeprowadza symulację rozwoju sytuacji powodziowej, zanim dane zjawiska jeszcze wystąpią. Daje to czas prowadzącym akcje ratunkowe na podejmowanie właściwych działań.

 

Info i zdjęcie: Powiat Mielecki

Sprawdź również

Kolejne drogi do asfaltowania

Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim ogłosił przetarg na wykonanie nawierzchni asfaltowych dróg gminnych położonych w …