Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Grid / Najzdolniejsi gimnazjaliści pojadą do Brukseli

Najzdolniejsi gimnazjaliści pojadą do Brukseli

bruksela1Bruksela, 24 maja 2016

Najzdolniejsi gimnazjaliści pojadą do Brukseli

18 maja w Mielcu odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych, w których brali udział uczniowie gimnazjum nr 2 w Mielcu. Nagrody dla najlepszych – kilkudniowe wycieczki do Belgii – ufundował europoseł Tomasz Poręba.

Wojewódzkie konkursy przedmiotowe są kierowane do uczniów szczególnie uzdolnionych, wykazujących zainteresowanie tematami i zagadnieniami związanymi z elementami treści podstaw programowych. Ich finalistom przysługują dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej. Organizatorem tych konkursów jest Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch.

Przedsięwzięcie wsparł podkarpacki europoseł Tomasz Poręba, który dla 6 laureatów konkursów matematyczno-przyrodniczych ufundował atrakcyjną nagrodę w postaci kilkudniowej wycieczki do Belgii, podczas której mielecka młodzież będzie miała okazję zwiedzić m.in. budynek Parlamentu Europejskiego i najciekawsze atrakcje turystyczne Brukseli i Antwerpii.

Symboliczne bilety do Brukseli otrzymali: Małgorzata Róg, Piotr Koceniak, Kamil Kolin, Hubert Zięba, Aleksandra Rzeszut, Mateusz Bielcki.bruksela2

Na zaproszenie europosła, na wycieczkę pojedzie także Kacper Kozdęba, uczeń z Gimnazjum Nr 4 w Mielcu, który również jest tegorocznym laureatem kuratoryjnych konkursów matematyczno-przyrodniczych. Nagroda została mu wręczona podczas gali „Nasi nieprzeciętni”, która odbyła się 19 maja 2016 w auli Zespołu Szkół nr 2 w Mielcu.

„Nagroda w postaci wycieczki do Brukseli bardzo mnie ucieszyła. Dzięki niej będę miał okazję zwiedzić Brukselę, która jest siedzibą wielu instytucji UE. Zobaczenie tych miejsc na co dzień nie jest możliwe. Zachęcam wszystkich do brania udziału w takich konkursach, bo naprawdę warto” – powiedział laureat Hubert Zięba.

„Cieszę się, że w Mielcu jest tyle uzdolnionych młodych osób. Te osiągnięcia uczniów są dowodem na to, że mieleckie szkoły są naprawdę na wysokim poziomie. Już niebawem będę mógł gościć grupę tych młodych, utalentowanych osób w Brukseli. Dołożę wszelkich starań, aby ta wycieczka dostarczyła młodzieży wielu niezapomnianych wrażeń” – dodał europoseł Tomasz Poręba.

Inf. Katarzyna Ochman-Kamińska

Sprawdź również

W Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu m.in. wstrzymane zabiegi planowe

W związku z sytuacją epidemiologiczną spowodowaną COVID-19, na oddziałach zabiegowych co najmniej przez najbliższy tydzień …