Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Narodowe Czytanie 2022…

Narodowe Czytanie 2022…

Miejska Biblioteka Publiczna SCK w Mielcu zaprasza mielczan do przyłączenia się do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Tegoroczne czytanie Ballad i romansów odbędzie się w sobotę, 3 września 2022 r., godz. 16.00w Rynku naszego miasta.

Narodowe Czytaniejako ogólnopolska akcja zapoczątkowana została w 2012 roku. Jej celem jest promowanie polskiej literatury, której fragmenty odczytywane są w miejscach publicznych oraz środkach masowego przekazu. Nasza Biblioteka corocznie wpisuje się w tę tradycję krzewienia kultury słowa pisanego…

Na lekturę tegorocznej edycji wybrane zostałyBallady i romanse Adama Mickiewicza.„Dwieście lat temu w Wilnie zostały wydane Ballady i romanse Adama Mickiewicza – zbiór poezji, który zapoczątkował w Polsce romantyzm. Młodzieńcze, a jednocześnie bardzo dojrzałe wiersze okazały się przełomowe i dzisiaj trudno wyobrazić sobie bez nich dalsze dzieje naszej literatury. Romantyczność, Świtezianka, Powrót taty, Pani Twardowska i inne niezapomniane utwory tego cyklu od dziesiątków lat łączą pokolenia Polaków. Zachwycają wyjątkową aurą, niezrównanymi opisami natury i mądrą prawdą, że świat musi być sprawiedliwy, dobro nagrodzone, a zło ukarane. Niezwykła wrażliwość, wspaniałe wyczucie języka i wyobraźnia genialnego poety sprawiły, że Ballady i romanse są esencją polskiego romantyzmu– napisał w liście Prezydent RP Andrzej Duda. 

Wydarzenie objęte jest honorowym patronatem Pary Prezydenckiej.

Zachęcamy mielczan do włączenia się do akcji i wspólnego czytania utworu wpisującego się w trwający Rok Romantyzmu Polskiego. Czytelnikom, którzy przyniosą własny egzemplarz książki wbijemy pamiątkowy stempel z logo akcji.

Zapraszamy!!

Sprawdź również

Interpelacja w sprawie horrendalnie wysokich cen nawozów sztucznych w Polsce

Interpelacja 38741 Mielec, 30 stycznia 2023 roku Krystyna Skowrońska Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pan …