Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Nie daj się oszukać! Policjanci apelują o ostrożność

Nie daj się oszukać! Policjanci apelują o ostrożność

19.05.2020. Policjanci przestrzegają przed kolejną metodą oszustw internetowych. Mieszkańcy Mielca zgłaszają utratę pieniędzy za pośrednictwem linku zawartego w wiadomości SMS od Poczty Polskiej lub firm doręczających przesyłki. Zastanów się zanim klikniesz w jakikolwiek link, przez chwilę nieuwagi możesz stracić pieniądze!

W ostatnich dniach, funkcjonariusze przyjęli kilka zgłoszeń dotyczących oszustw lub ich usiłowań. Na Policję zgłaszają się osoby, które otrzymały niepokojące wiadomości SMS. Z ich treści wynika, że ze względu na przekroczenie zadeklarowanej wagi paczki, należy dopłacić 0,49 zł. lub inną niską kwotę. Żeby dokonać tej opłaty nadawca wiadomości poleca skorzystać z załączonego do wiadomości linku. Po kliknięciu w link wyświetla się informacja, że należy się zalogować w swoim banku i zapłacić kwotę około 50 groszy. Z konta znikają jednak sumy kilkuset bądź kilkudziesięciu tysięcy złotych.

To kolejna z przestępczych prób oszustwa i kradzieży zgromadzonych na kontach bankowych oszczędności. Cyberprzestępcy wysyłają pod losowe numery telefonów wiadomości SMS, w których podszywają się pod pocztę i inne znane firmy kurierskie doręczające paczki.

W tym szczególnym czasie pandemii, kiedy wielu z nas korzysta z usług internetowych, apelujemy o szczególną ostrożność w trakcie płatności. Przestępcy usiłują na różne sposoby uzyskać od pokrzywdzonych dane dotyczące logowania (m.in. do banków, czy też na portali społecznościowych). Otrzymane SMS-em lub e-mailami informacje o przelewie dowolnej sumy umotywowanej nawet bardzo realnym scenariuszem, często usypiają czujność odbiorcy, który loguje się za pośrednictwem zamieszczonego w wiadomości fałszywego linku do strony wyłudzającej dane, pozwalające następnie okraść konto.

Policjanci apelują o ostrożność. O oszustwach rozmawiajmy z najbliższymi, szczególnie osobami starszymi.

Poświęć trochę czasu, zweryfikuj wiadomość zanim stracisz swoje pieniądze!

Inf. http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-mielec/wydarzenia/98006,Nie-daj-sie-oszukac-Policjanci-apeluja-o-ostroznosc.html

Sprawdź również

Wystawa poplenerowa na finiszu

Galeria ESCEK w Domu Kultury SCK znów jest czynna i zaprasza mielczan do obejrzenia ekspozycji …