Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / NOWE PARKINGI NA ULICACH KOCJANA I SPORTOWEJ

NOWE PARKINGI NA ULICACH KOCJANA I SPORTOWEJ

23.09.2019. Jeszcze do końca bieżącego roku na terenie miasta Mielca przybędzie około sto miejsc parkingowych. Gotowe są już nowe parkingi przy ulicy Kocjana, a w połowie grudnia powinny zakończyć się prace przy budowie nowych miejsc parkingowych w sąsiedztwie bazaru przy ulicy Sportowej.  

Budowa nowych miejsc parkingowych na terenie miasta, to jedno z kilkunastu zadań inwestycyjnych zapowiedzianych na początku bieżącego roku i realizowanych z inicjatywy Prezydenta Miasta Mielca Jacka Wiśniewskiego. Te inwestycje są odpowiedzią na wnioski zgłaszane przez mielczan.  Jednym z takich często zgłaszanych postulatów jest poszerzenie bazy parkingowej na terenie miasta. 

Do tej pory spore kłopoty z zaparkowaniem swoich samochodów mieli np. mieszkańcy ulicy Kocjana. Auta parkowano na chodnikach, co utrudniało ruch pieszych i stanowiło zagrożenie dla ich bezpieczeństwa.

W ostatnich dniach zakończyły się tutaj prace przy budowie parkingu publicznego dla 35 samochodów osobowych wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, odwodnieniem i oświetleniem ulicznym oraz zabezpieczeniem infrastruktury technicznej. Miejsca parkingowe wyłożono płytami ażurowymi, powstała także jezdnia manewrowa z kostki brukowej. Inwestycję zrealizowało mieleckie MPGK za kwotę 221 tys. 807 zł.

Podobny parking z płyt ażurowych na ponad 60 miejsc powstanie przy ulicy Sportowej na części starego boiska piłkarskiego o nawierzchni żużlowej. Do tej pory w bezpośrednim sąsiedztwie placu przeznaczonego na bazar, funkcjonował tu prowizoryczny parking, którego wymiana nawierzchni wielokrotnie była postulowana przez sprzedawców. W tym roku na jednej części niezagospodarowanego placu powstała profesjonalna rzutnia lekkoatletyczna, natomiast na drugiej urządzone będą kolejne miejsca parkingowe, głównie na potrzeby funkcjonującego przy ulicy Sportowej bazaru.

Marietta Mateja-Nowak

Biuro Promocji i Sportu

Urząd Miejski w Mielcu

Sprawdź również

„Droga do Łopienki” i „Akatyst Łopieński” w miesięczniku „Nasz Dom Rzeszów”

W kwietniowym numerze nr 4(186) z 2021 r. Miesięcznika Społeczno-Kulturalnego „Nasz Dom Rzeszów” ukazała się …