Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Audio Video / Nowe śmigłowce dla Policji z PZL Mielec

Nowe śmigłowce dla Policji z PZL Mielec

30 maja 2018 r. w Polskich Zakładach Lotniczych w Mielcu odbyła się uroczystość podpisania umowy na zakup dla polskiej Policji dwóch nowoczesnych śmigłowców S-70i Black Hawk. Dokument w obecności Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego podpisał Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk oraz Prezes PZL Mielec Janusz Zakręcki.  

Śmigłowce będą wykorzystywane do działań operacyjno – desantowych. Zakup ten to kolejna inwestycja realizowana w ramach Programu modernizacji służb mundurowych. Jak powiedział minister Brudziński jest to pierwszy zakup nowych maszyn tego typu dla polskiej Policji, w której najstarsze samoloty mają 47 lat, a najmłodsze lat 13. Umowa została zawarta w Mielcu z Polskimi Zakładami Lotniczymi Sp. z o. o. To właśnie tam powstaje śmigłowiec S-70i Black Hawk, który będzie służył w Policji. Transakcja obejmuje nie tylko sam zakup maszyn, ale także szerokie szkolenie personelu naziemnego i pilotów, a także wsparcie serwisowe w pierwszym okresie użytkowania. Oba śmigłowce zostaną dostarczone do końca tego roku.

Obecnie policja eksploatuje 11 śmigłowców: transportowych, wielozadaniowych, patrolowo-obserwacyjnych. Stacjonują w sześciu bazach na terenie kraju: w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Szczecinie, Poznaniu i Łodzi. Najmłodszy policyjny śmigłowiec ma 13 lat, a najstarszy 47. Koszty utrzymania najstarszych maszyn przekraczają granice opłacalności. Do tego część śmigłowców odbiega od obecnych standardów, w szczególności w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa policjantów i możliwości transportowo – bojowych.

Zakupione maszyny przeznaczone są do zadań desantowo – transportowych. Będą służyły w trakcie działań realizowanych przez Biuro Operacji Antyterrorystycznych. Od sprawności i wyszkolenia policyjnych komandosów, a także od możliwości technicznych śmigłowców, zależy ludzkie życie i zdrowie oraz powodzenie podejmowanych działań.

Podczas podpisania umowy obecni byli m.in. Władysław Ortyl – Marszałek Województwa Podkarpackiego, Ewa Leniart – Wojewoda Podkarpacki, parlamentarzyści na Sejm RP, mieleccy samorządowcy: Marian Kokoszka – przewodniczący Rady Miejskiej, Fryderyk Kapinos – pełniący obowiązki prezydenta Mielca oraz Zbigniew Tymuła – Starosta Mielecki. Byli także przedstawiciele zarządu PZL, kadra techniczna i piloci. Wydarzenie obsługiwało kilkudziesięciu dziennikarzy mediów krajowych, regionalnych i lokalnych.

Inf., fot. i wideo: Włodzimierz Gąsiewski

Zobacz także: http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/159341,Policja-bedzie-miala-nowe-smiglowce.html

Sprawdź również

Będzie nowy odbiorca odpadów

Firma FCC Tarnobrzeg sp. z o. o. złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu na odbiór i …