Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Odpowie za wędkowanie bez zezwolenia

Odpowie za wędkowanie bez zezwolenia

Za przestępstwo przeciwko ustawie o rybactwie śródlądowym ,odpowie 32-letni mieszkaniec Mielca. Mężczyzna wędkował bez zezwolenia w obrębie ochronnym rzeki Wisłoka. Został zatrzymany przez policjantów i przesłuchany.

Nielegalny połów ryb, określany jako kłusownictwo wodne, stanowi poważny problem dla współczesnego rybactwa, ponieważ prowadzi do wielu szkód w środo­wisku oraz strat gospodarczych. Zjawisko to polega na połowie ryb niezgodnym z obowiązującymi regulacjami prawnymi poprzez nieprzestrzeganie zakazów, naka­zów i ograniczeń zawartych w przepisach o rybactwie śródlądowym.

Jednego z przestępstw zawartych w ustawie, dopuścił się 32-letni mieszkaniec Mielca. Mężczyzna w obrębie ochronnym rzeki Wisłoka popełnił przestępstwo kłusownictwa poprzez połów bez zezwolenia ryb w zabronionym rejonie. Mężczyzna został zatrzymany i przesłuchany przez policjantów. Podczas przesłuchania tłumaczył, że nie zauważył tablicy informacyjnej, która zabraniała połowu w tym rejonie rzeki.

Nielegalny połów ryb to przestępstwo, za które grozi grzywna, nagana, a nawet 2 lata więzienia. Aby łowić na polskich wodach, konieczna jest karta wędkarska. Jest to dokument wydawany dorosłym i młodzieży powyżej 14 roku życia przez właściwego ze względu na miejsce zamieszkania starostę powiatowego. Karta wędkarska jest ważna dożywotnio, a żeby ją otrzymać, trzeba zdać egzamin.

Inf. http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-mielec/wydarzenia/93518,Odpowie-za-wedkowanie-bez-zezwolenia.html

Sprawdź również

Będzie nowy odbiorca odpadów

Firma FCC Tarnobrzeg sp. z o. o. złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu na odbiór i …