Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Historia i Kultura / Godne polecenia / Osiedle Lotników ma filię Domu Kultury

Osiedle Lotników ma filię Domu Kultury

– Na razie największą wartością jest pasja prowadzących i uczestników zajęć – mówi Bartosz Kramarz, kierownik działu zespołów artystycznych Domu Kultury. – Weszliśmy do prawie pustych sal, nie przystosowanych do prowadzenia zajęć artystycznych, ale nasi instruktorzy jakoś sobie radzą. Poza tym szkoła użyczyła nam trochę sprzętu, za który bardzo dziękujemy.

 

reklama:

 

 

Bliżej do kultury

Osiedle Lotników ma filię Domu Kultury Samorządowego Centrum Kultury. Placówka działa od października, a zapisy na zajęcia odbywały się we wrześniu. W październiku filia nie pobierała opłat, zainteresowani mogli brać udział w zajęciach bezpłatnie, aby przekonać się, czy oferta im odpowiada. W sumie w listopadowych zajęciach uczestniczy ok. 140 osób, głównie dzieci od 6 do 9 lat.

Większość uczestników to uczniowie szkół podstawowych. Zajęcia odbywają się przeważnie dwa razy w tygodniu. W rozkładzie zajęć są: plastyka, rytmika, mała architektura, street dance, zajęcia teatralne i wokalne.  Prowadzą je: Justyna Pomykała-Berrached, Leszek Ossoliński, Kazimierz Kozioł, Hubert Pomiankiewicz, Jadwiga Klaus, Bogdan Sorokhman, Jolanta Dudzik.

 

Co jeszcze? Zobaczymy!

Dla dorosłych jest w ofercie callanetics. Na razie. – Rozdaliśmy ankiety, aby dowiedzieć się, jakich jeszcze zajęć oczekują mieszkańcy osiedla. Nadal czekamy na  propozycje, można je zgłaszać do kierownika placówki – Justyny Pomykały Berrached w godzinach pracy filii – mówi Bartosz Kramarz. Oferta nie jest dokładnie taka sama, jak ta w Domu Kultury, np. zajęcia z małej architektury prowadzone są tylko w nowej placówce.

– Z inicjatywą stworzenia filii na osiedlu Lotników wystąpiła rada tego osiedla odpowiadając na potrzeby kulturalne jego mieszkańców, ale na zajęcia zgłaszają się też mieszkańcy innych osiedli i oczywiście także mogą w nich uczestniczyć – mówi kierująca filią Justyna Pomykała – Berrached.

 

Jest pasja, jest efekt

Dom Kultury prowadzi zapisy do udziału w zajęciach raz w roku. W nowej placówce będzie jeszcze nabór w semestrze zimowym, mówi Bartosz Kramarz. Opłata za 4 miesiące czyli jeden semestr wynosi 80 lub 100 zł (zajęcia taneczne i teatralne są nieco droższe). Biorąc pod uwagę, że zajęcia odbywają się przeważnie dwa razy w tygodniu, ich ogólna cena jest bardzo niska (wychodzi ok. 2.5 zł za godzinę zajęć). Lokal (na I piętrze, boczne wejście) po Kolegium Językowym w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 jest w dobrym stanie, chociaż wymaga oczywiście remontu związanego z przystosowaniem go do tych specyficznych zajęć. Trzeba np. zamontować lustra i poręcze do rytmiki, półki, szafki, scenę dla występów teatrzyku, wytłumić pomieszczenia do zajęć tanecznych i muzycznych, etc.

– Na razie największą wartością jest pasja prowadzących i uczestników zajęć – mówi Bartosz Kramarz, kierownik działu zespołów artystycznych Domu Kultury. – Weszliśmy do prawie pustych sal, nie przystosowanych do prowadzenia zajęć artystycznych, ale nasi instruktorzy jakoś sobie radzą. Poza tym szkoła użyczyła nam trochę sprzętu, za który bardzo dziękujemy.

 

Placówka z potencjałem

Zajęcia odbywają się od godz. 16 do 20.30. – Jeśli byłaby taka potrzeba można by tak skonstruować plan zajęć, żeby mogło z nich korzystać nawet dwa razy więcej uczestników.

Filia jest placówką Domu Kultury, więc występy dzieci z filii na dużej scenie DK nie są oczywiście wykluczone, mówi Bartosz Kramarz. – Jesteśmy mile zaskoczeni i zadowoleni, że już pierwszy nabór spotkał się z takim zainteresowaniem.

– Miejmy nadzieję, że placówka spełni oczekiwania mielczan, a w szczególności mieszkańców Os. Lotników – dodaje Justyna Pomykała Berrached.  

 

Fot. 1: Filia Domu Kultury na os. Lotników znajduje się w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1, a konkretnie w lokalu po Kolegium Językowym (boczne wejście do szkoły, I piętro).

Fot. 2. I fot. 2 a i b:  Zajęcia plastyczne to jedne z najbardziej ulubionych przez młodych mielczan. W filii DK prowadzi je Justyna Pomykała Berrached.

Fot. 3, fot. 3 a i b  – W nowej placówce dzieci mają zajęcia z rytmiki.

Fot. 4: Takie właśnie architektoniczne cudeńka tworzą dzieci w filii na os. Lotników pod wodzą Huberta Pomiankiewicza. To jedyne miejsce w Mielcu, gdzie odbywają się takie zajęcia.

 

Małgorzata Rojkowicz

 

 

 

Osiedle Lotników ma filię Domu Kultury

Sprawdź również

Bieszczadzkie echa Podkarpackich Imienin Krystyn

Tegoroczne VIII Podkarpackie Imieniny Krystyn w Komańczy odbiły się szerokim echem nie tylko w kraju …